Головна » 2019 » Липень » 8 » На сайті президента закарпатці збирають підписи під петицією про заборону забудови вітряками Боржави

На сайті президента закарпатці збирають підписи під петицією про заборону забудови вітряками Боржави

Закарпатці збирають на сайті президента підписи під петицією про заборону забудови вітряками Боржави

На сайті президента зареєстровано петицію "Про заборону будівництва вітрової електростанції на 129 мвт на території Воловецької селищної ради Воловецького району та на території Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сельських рад Свалявського району".

Закарпатці збирають на сайті президента підписи під петицією про заборону забудови вітряками Боржави

Петицію було зареєстровано 4 липня, її автором є Володимир Суран.

У тексті нагадується про те, зо турецька компанія, що зареєструвала товариство з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» у Воловці Закарпатської області, намагається реалізувати проект будівництва на Полонині Боржава елетростанції з 34 вітрогенераторів заввишки 180 м кожен, загальною потужністю 120 МВт, що ставить під загрозу національну безпеку України та порушення конституційних прав людини на безпечне для життя та здоровя довкілля.

"Плановане будівництво на Полонині Боржава суттєво погіршить екологічну обстановку не лише у Закарпатській області, але і у Карпатському регіоні, який охоплює сім країн. Полонина Боржава охороняється як особливо цінна територія, частина всеєвропейської екологічної мережі територій, що мають особливе природоохоронне значення. Рішенням Постійного Комітету Бернської конвенції, стороною якої є Україна, Полонина Боржава визначена територією, важливою для збереження природи у масштабах всієї Європи. Смарагдову мережу створено на виконання міжнародних зобов’язань нашої держави у рамках Ради Європи та положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (2014). Чимало рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України, вимирають, адже практично не залишилось в Україні полонин, збережених у дикому стані.

Разом з тим, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації України 07 березня 2019 року у результаті проведення оцінки впливу на довкілля видав висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції 120 МВт на Полонині Боржава на території Воловецького та Свалявського районів Закарпатської області, хоча останній не містить оцінки реальних впливів на довкілля, як наслідок передабачені умови діяльності є взаємосуперечливими та такими, які допускаются незаконну діяльність.

Президента України як гаранта прав і свобод громадян України в межах повноважень просимо дати доручення Кабінету Міністрів України тимчасово заборонити діяльність товариства з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» із будівництва вітрової електростанції 120 МВт на території Воловецької селищної ради Воловецького району та на території Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сільських рад (за межами населених пунктів) Свалявського району Закарпатської області", - йдеться у документі.

Небайдужих до долі Боржавського хребта просять підписувати петицію, розміщеною за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/64800. Збір підписів триватиме майже 3 місяці.


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.07.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 132

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]