На Тячівщині посадовці відбирають у інвалідів путівки і субсидії
За результатами перевірки щодо додержання місцевим управлінням соціального захисту населення законодавства, щодо захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями до відповідальності вже притягнуто 4 посадовців.
Прокурор Тячівського району, розглянувши матеріали перевірки, вніс відповідне подання голові Тячівської РДА щодо усунення виявлених порушень та притягнення посадових осіб управлінь соціального захисту населення Тячівської РДА до відповідальності, в тому числі їх керівників.
В ході проведеної перевірки встановлено ряд грубих порушень в діяльності місцевих управлінь соцзахисту населення в частині забезпечення реалізації забезпечення гарантій соціального захисту інвалідів, а також виконання контрольних функцій у цій сфері.
Встановлено, що в порушення порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян, органами праці та соціального захисту населення, працівниками районних управлінь не дотримується черговість надання путівок для пільгових категорій громадян.
Посадовці робили записи про відмову осіб, в журналі черговості на отримання путівки для санаторно-курортного лікування, хоча всупереч Інструкції ніякого підтвердження письмової відмови осіб від отримання путівки не було надано. Також, при прийнятті рішення про видачу путівки, комісією приймалися рішення про їх надання без жодних підтверджуючих документів, які б містили медичні рекомендації або показання для санаторно-курортного лікування, а також приймалися рішення за медичними довідками, які не відповідають встановленій законом формі.
Крім того, перевіркою виявлено ряд порушень у діяльності місцевих управлінь соціального захисту з питань надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Зокрема, виявлено ряд випадків де громадянам відмовлено у наданні субсидії у зв’язку з відсутністю довідки з БТІ, хоча п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначено, що органи праці та соціального захисту населення надсилають запити про отримання відомостей про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.
При цьому, органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами п'’ятим - восьмим 13 пункту.
Вказані вимоги закону грубо порушувались працівниками управлінь та майже у кожній справі призначення субсидії здійснюється більш ніж у місячний строк.
До того ж, встановлені факти, коли комісія, в порушення п.5 Положення, приймала рішення про надання субсидій громадянам, які не мають на те відповідних підстав. При вивченні справ встановлено, що за адресою заявників зареєстровані особи, які не працювали і не навчалися та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу.