Нардеп - електронне декларування, потрібне для скасування віз, переноситься на 2017 рік
Декларування всіх активів в електронному вигляді, необхідне для безвізового режиму, відклали на рік.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник голови комітету Верховної Ради Віктор Чумак, який є одним з трьох членів НАЗК, обраних наприкінці 2015 року, а відтак легітимним співкерівником цього органу.
Він розповів, що в прийнятому законі про бюджет з'явився пункт, "про який ніхто не чув у залі".
"Цей самий пункт відтерміновує на рік початок дії нової системи фінансового контролю, яка передбачена Законом "Про запобігання корупції" і яка вводиться в дію рішенням НАЗК", - написав Віктор Чумак, долучаючи документ, згідно з яким електронне декларування вводиться в дію не раніше 1 січня 2017 року.
Як наголосив депутат, "саме електронне декларування, а не фізичний початок роботи НАЗК є нашим головним обов'язком перед ЄС в частині отримання безвізового режиму"
За інформацією Європейської правди, Євросоюз вже повідомлений про нові проблеми із запуском НАЗК. Реакція ЄС наразі не сформована.
Нагадаємо, лібералізація візового режиму з ЄС надасть українцям можливість подорожувати без віз ще в 57 країн світу - від Південної Кореї до Мексики і Уругваю.
18 грудня Єврокомісія оприлюднила фінальний звіт про виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
У звіті ЄК констатує, що Україна виконала всі умови для того, щоб рекомендувати включити її в список країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим. Звіт буде направлений до Ради ЄС та Європейського парламенту, і на основі цього документа вони повинні ухвалити рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що безвізовий режим з ЄС почне діяти через 5-7 місяців.
Зазначимо, країни-члени ЄC можуть тимчасово заблокувати запровадження безвізового режиму з Україною в разі невиконання зобов`язань в частині боротьби з корупцією, міграційної політики, з питань безпеки.
Діалог між Євросоюзом та Україною про лібералізацію візового режиму почався в 2008 році, а в 2010 році ЄС запропонував Україні План дій щодо візової лібералізації.