Головна » 2024 » Квітень » 28 » Нову зброю для ударів по території рф створили в Україні

Нову зброю для ударів по території рф створили в Україні

В арсеналі ЗСУ з'явився новий тип далекобійних ударних безпілотників, основою якого став спортивний літак. Один з екземплярів цього БПЛА нещодавно знайшли у росії на відстані близько 1000 км від України. Про це пише Forbes.

Видання навело фото російського пропагандиста, де зображено саморобний БПЛА, знайдений у російському полі за понад 600 миль (965 км) від російсько-українського кордону. БПЛА розбився об землю й лежав догори дриґом з авіабомбою на підвісці.

Як пише видання, мова, ймовірно, йде про перероблений легкомоторний літак Skyranger Nynja. Він родається в Україні як готовий літак або як комплект, який потрібно самостійно зібрати вдома. Цей виріб має дальність понад 600 км й крейсерську швидкість близько 160 км/год. Вантажність складає кілька сотень кілограмів.

Також він схожий на інший літак – Aeroprakt A-22 компанії «Аеропарк», який атакував завод з виробництва дронів-камікадзе «Shahed» у Єлабузі.

Судячи з оприлюднених фото розбитого Nynja, безпілотник був оснащений відеокамерою, яка дає картинку оператору. Зв’язок, вочевидь, підтримується через супутник. Автономна навігація, ймовірно, здійснюється за допомогою системи GPS. Розбитий Nynja мав на борту легку авіабомбу ФАБ-100, прикріплену знизу.

Розташування ФАБ вказує на те, що безпілотник міг скинути бомбу, а потім розвернутись та полетіти назад. Але у того екземпляра, що знайшли окупанти, щось пішло не так.

"Перенесення вибухового вантажу під черевом, а не всередині кабіни, як, очевидно, робить А-22, може означати, що дрон Nynja може скинути бомбу, а потім розвернутися та повернутися на базу. Це зробить його багаторазовим", – зауважили у Forbes.

Видання припускає, що вартість безпілотника Nynja становить кілька сотень тисяч доларів – приблизно стільки коштують додаткові датчики, засоби зв'язку, автопілот і вибуховий вантаж. Це набагато дешевше за багатомільйонну крилату ракету.

Скільки дронів Nynja може бути в Україні, достеменно невідомо. Власник базового проєкту продав українським виробникам ліцензію на виготовлення щонайменше 1600 літаків.

Льотчик Матьє Бурден, з яким консультувався Forbes, каже що літаки Ninja раптом стали дефіцитом в Україні з початком війни. На його думку, вся доступні екземпляри зараз йдуть на військові потреби.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-04-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1560

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]