Головна » 2023 » Грудень » 4 » Нову зоряну систему із шести планет вчені виявили

Нову зоряну систему із шести планет вчені виявили

Система із шести газоподібних світів, що кружляють навколо своєї зірки, незабаром може допомогти астрономам краще зрозуміти, як формувалися та розвивалися планетарні системи, схожі на нашу.

Як пише The Wall Street Journal, згідно з дослідженнями, що були опубліковані в журналі Nature, ця система була відкрита нещодавно. Вона розташована приблизно в 100 світлових роках від Землі та є незвичайною. Адже її планети обертаються навколо батьківської зірки за схемою, що здається незмінною з моменту її народження (приблизно 4 мільярди років тому).

Ще в 2020 році науковці спостерігали, що частина світла цієї зірки час від часу тьмяніє. Тоді вони припускали, що перед нею проходила одна або декілька екзопланет на орбіті. А за зіркою спостерігав телескоп NASA (TESS).

Зірка отримала позначення HD 110067, додаткові спостереження за нею в 2022 році підтвердили наявність шести транзитних субнептунів, а також те, що ці космічні складові здійснюють один на одного гравітаційний вплив, обертаючись за певною схемою. Астрономи називають таке явище резонансом – це конфігурація, яка рідко зберігається в міру розвитку багатопланетної системи з часом. В нашій сонячній системі планети не знаходяться в резонансі.

За словами Рафаеля Луке, астрофізика Чиказького університету та провідного автора нового дослідження, такий ланцюг дає підказки про минуле шести планет. Він розповідає, що батьківські зірки та їхні планети народжуються одночасно з хмари газу та космічного пилу. Велика частина газу надходить в центр, де формується зірка, а на околицях формуються молоді планети. Спочатку вони перебувають у резонансі, що допомагає підтримувати гравітаційну стабільність системи.

Те, що планети HD 110067 перебувають у резонансі, може свідчити, що система залишалася незмінною протягом мільярдів років тому. Це може дати підказки того, які умови дозволили їй зберегти цю стабільність, а які умови гарантували, що наша Сонячна система цього не зробила.За матеріалами: Новини сьогодні
04-12-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1477

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]