Головна » 2021 » Липень » 13 » Після Sea Breeze кораблі США лишились в Чорному морі для участі в болгарських навчаннях

Після Sea Breeze кораблі США лишились в Чорному морі для участі в болгарських навчаннях

Після завершення міжнародних навчань у Чорному морі Sea Breeze 2021, які проходили під спільним проводом США й України, американські кораблі долучилися до військових навчань, організованих Болгарією.

Про це повідомив у понеділок під час брифінгу в Пентагоні речник оборонного відомства Джон Кірбі.

«Наш перехід до наступних навчань (після Sea Breeze – ред.) демонструє нашу незмінну підтримку всіх чорноморських союзників і партнерів, а також нашу відданість створенню спільноти, відданої зміцненню стабільності й безпеки в регіоні», – заявив у цьому зв’язку представник Пентагону.

Він повідомив, що бойові одиниці Шостого флоту США, які перебувають зараз у Чорному морі, зокрема есмінець USS Ross та інші сили, після участі в Sea Breeze приєдналися до навчань Breeze, а також Thracian Star – 21 під керівництвом Болгарії.

Вони спрямовані, зокрема, на посилення взаємодії з балканськими країнами, а також підтримку регіональної безпеки як у мирний час, так і в непередбачуваних обставинах та в умовах кризи.

Крім кораблів США, у маневрах братимуть участь винищувачі F-16 з авіабази Авіано в Італії, уточнили в Пентагоні.

Як відомо, наприкінці червня в Чорному морі стартували міжнародні військові навчання Sea Breeze-2021. Вони стали наймасштабнішими за понад 20 років. У них були задіяні 32 бойові кораблі, 40 літаків і п’ять тисяч особового складу з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів Альянсу. Від України в навчаннях брали участь понад 20 кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.

6 липня у міжнародних навчаннях Sea Breeze завершили фазу злагодження морської компоненти: міжнаціональні тактичні групи відпрацювали перший блок навчальних елементів під час виходу в море.

10 липня командувач Військово-Морських Сил Збройних сил України Олексій Неіжпапа заявив про завершення навчань Sea Breeze-2021. Перший корабель учасник вже вирушив додому.

Державна прикордонна служба розповіла, що під час навчань Sea Breeze у Чорному морі за військовими та прикордонними кораблями НАТО і України постійно стежили росіяни, які вдавалися до хитрощів і погроз.


За матеріалами: Новини сьогодні
13.07.2021
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1169

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]