Головна » 2019 » Червень » 5 » Площу природно-заповідного фонду Закарпаття буде збільшено на 4 тис. 350 га

Площу природно-заповідного фонду Закарпаття буде збільшено на 4 тис. 350 га

Розширяємось: на 4 тис. 350 га буде збільшено площу природно-заповідного фонду Закарпаття

Національному природному парку “Зачарований край” виповнилось десять років. З нагоди ювілею, на території адміністративної будівлі, за участю лісівників, представників районної влади, науковців та творців національного природного парку, відбулись урочистості.

Зокрема, присутні відкрили пам’ятну дошку доктору біологічних наук, одному із ініціаторів створення Нац.парку “Зачарований край” Василю Комендару.

Національний природний парк «Зачарований край» створено Указом Президента України від 21 травня 2009 р. на території Іршавського району Закарпатської обл. загальною площею 6 тис. 101 га. Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою та науково-дослідною установою загальнодержавного значення i входить до складу природно-заповiдного фонду України.

Однак основна відмінність “Зачарованого краю” від інших закарпатських природних парків в тому, що він має статус лісового. Протягом десяти років свого існування, “Зачарований край” співпрацює із багатьма науковими організаціями, в тому числі й кафедрою лісівництва УжНУ, якій цього року також виповнюється 10 років. У співпраці, вуз дає студентам теоретичні знання, а природній парк слугує для майбутніх спеціалістів лісової галузі хорошим майданчиком для практичних занять. Також під час урочистих заходів, присутні провели наукову конференцію, присвячену історії створення та діяльності Національного природного парку “Зачарований край”.

Зокрема було обговорено розширення природно-заповiдного фонду за рахунок лісових угідь Довжанського лісомисливського господарства. На Закарпатті планується збільшити площу природно-заповідного фонду. Так за вказівкою начальника ЗОУЛМГ Валерія Мурги, “Зачарований край” додатково розширить свої межі ще на 4 тис. 350 га. 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.06.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 134

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]