Головна » 2023 » Січень » 15 » Пояснив, у чому помилявся світ щодо України і рф історик Тімоті Снайдер

Пояснив, у чому помилявся світ щодо України і рф історик Тімоті Снайдер

Він зазначив, що рф вторглася в Україну не для захисту російськомовних, а обмежити їх у праві вільно висловлювати свої думки російською, тому що вільнодумство становить проблему для кремля.

Американський історик Тімоті Снайдер назвав дві помилки західних експертів у сприйнятті рф та її війни проти України.

В інтерв'ю-подкасті для видання Foreign Affairs, він назвав однією з проблем ставлення до російського аргументу про "захист російськомовних українців". За словами історика, насправді про це ніколи не йшлося, навпаки, російськомовні люди в Україні у 2014 році мали свободу вільно говорити те, що хочуть, тоді як російськомовні в самій рф не могли собі такого дозволити.

Як підкреслив Снайдер, саме вільне висловлювання поглядів російською мовою є однією з причин того, що Україна стала проблемою для кремля.

"росія збиралася вторгнутися в Україну не для захисту російськомовних. Вона планувала вторгнутися, щоб обмежити їх. Тому що російськомовні в Україні - це проблема для росії", - пояснив він.

Інше помилкове сприйняття, на думку історика, це те, що експерти вважали ситуацію 2014 року як українську слабкість і не враховували, наскільки окупація Криму обурила українців.

"Для багатьох західних оглядачів той факт, що рф окупувала Крим, здавався певною мірою природним, але для українців це було принизливим і тим, з чим змиритися не можливо", - сказав Снайдер.

Він висловив думку, що світ прогавив і появу "ультраправих захоплень російського політичного діалогу". "Ми спостерігали появу профашистського способу бачення світу, але в той час ми дійсно не звернули на це належну увагу", - додав історик.

Характеризуючи середину 2000-тисячних Снайдер зазначив, що у 2004-2005 роках "українці зробили те, чого росіянам ніколи не вдавалося", а саме змусили владу рахуватись із результатами виборів. путін "досяг успіху там, де зазнали невдачі українські претенденти на тиранію - він був призначений наступником Єльцина і після цього вибори не мали жодного значення", зазначив історик.

Також Снайдер звернув увагу на вразливість Заходу до пропаганди рф в соцмедіа, яка буда дуже поширена в 2014 році. Визнання цього факту підготувало західне суспільство до зміни ставлення до України в 2022 році, підсумував історик.

російська пропаганда у Європі

З моменту анексії Криму в 2014 році, росія витратила на свою пропаганду в Європі сотні мільйонів доларів. Вона активно лобіювала свої інтереси за допомогою фейків і обману. Для цього російські дипломати навіть обдаровували західних політиків цінними подарунками.

Також велику увагу кремль приділяв і продовжує приділяти пропаганді в соцмережах. російська фабрика тролів активно розганяє там фейкові новини і антиукраїнські посили.


За матеріалами: Новини сьогодні
15-01-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1243

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]