Понад 200 відеопасток встановлено у закарпатських лісах
У закарпатських лісах встановлено понад 200 відеопасток
«Задоволення» це не з дешевих, проте повністю себе виправдовує.
Адже дозволяє виявити загоряння на ранніх стадіях, з високою точністю визначити координати пожежі і локалізувати її, поки вогонь не поширився на значні площі. До всього, камери допомагають лісівникам у боротьбі з незаконними рубками.
На даний момент на території лісових господарств вже встановлено понад 200 апаратів. Камери відеонагляду також встановлені на шлагбаумах, які унеможливлюють доступ до лісового масиву без фіксації. Встановлені вони по всіх лісогосподарських підприємствах. Більше всього камер в ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Ужгородське ЛГ». Камери відеонагляду працюють у цілодобовому режимі.
Роботи з установки систем тривають по всіх лісових господарствах краю.
Директор ДП «Рахівське ЛДГ» Микола Грапинюк зазначив, що головною причиною виникнення пожеж є людська недбалість та необережність. Тому для попередження виникнення лісових пожеж в підприємствах здійснюється посилене наземне патрулювання лісових масивів.
Оскільки лісові масиви ДП «Рахівське ЛДГ» знаходяться в безпосередній близькості до прилеглих населених пунктів, питання охорони зелених насаджень від недобросовісних відвідувачів стоїть особливо гостро.
Микола Юрійович зазначає, що важливим є не лише виявлення фактів порушення лісового законодавства , а, в першу чергу, проведення профілактичних заходів для недопущення лісопорушень. Для цього працівники державної лісової охорони проводять цілодобові чергування на підприємствах, лісництвах, пожежно-спостережних пунктах і вежах та профілактичні рейди. За рейдовою бригадою закріплений автотранспорт, який оснащений GPS-трекером та засоби спостереження: фотопастки, камери відеоспостереження.
Рейдують лісові масиви охоронці цілодобово, не є винятком вихідні та святкові дні. Наразі бригадами проведено 21 рейд з охорони лісу від лісопорушень та браконьєрства, під час яких виявлено 2 випадки незаконних порубок лісу в об’ємі 3,91 м3 . Матеріали передано до органів внутрішніх справ.