Що таке інтервальне голодування
Що таке інтервальне голодування
Не так давно здобув популярність новий метод для бажаючих схуднути - інтервальне голодування. Суть методу полягає в періодичних прийомах їжі, які укладені в чіткі рамки часу. Детальніше про те, що таке інтервальне голодування ви можете дізнатися в статті на сайті online.ua, який підійшов скрупульозно до вивчення цього питання. Ми ж в цій статті зупинимося на загальних нюансах.
Інтервальне голодування: що і як
Під час інтервального голодування добу ділять на:
- "період їжі" - в ці години дозволяється їсти;
- "період голодування" - людина нічого не їсть, лише п'є чисту воду і займається своїми справами.
Позитивною стороною інтервального голодування є безліч схем, які можна підібрати відповідно до свого здоров'я, віку або ваги. Найпопулярніші методи:
- 16/8: утримання від їжі шістнадцять годин на день. Даний режим можна використовувати в різну кількість діб на тиждень. Вісім годин, що залишилися - час для споживання будь-якої їжі. Варто пам'ятати, що не потрібно переборщувати. Надмірне переїдання позначиться як на організмі, так і на результатах самої дієти. Важливо включити в раціон здорову їжу: починаючи від фруктів і закінчуючи продуктами, що містять білок.
- 14/10: більш щадний варіант. Підійде для новачків, яким складно різко перейти на відмову від їжі або людям із захворюваннями.
- Відмова від їжі на 24 години. Даний метод використовують не більше двох разів на тиждень. Суть ясна з назви: цілу добу необхідно не доторкатися до їжі, але дозволяється вживати некалорійні напої. Новачкам краще не починати з такого радикального методу.
- Спонтанний пропуск. Підійде для тих, хто не хоче морочитися. Потрібно просто несподівано пропускати будь-який з прийомів їжі. В один день це може бути вечеря, на інший - сніданок. Такий спосіб позитивно позначиться на фігурі.
Кому підійде інтервальне голодування?
- люди, у яких щільний графік не дозволяє стабілізувати прийом їжі;
- тим, хто вважає за краще їсти великими порціями;
- якщо виходить поєднувати з правильними фізичними навантаженнями, тренуваннями.
Кому краще не варто користуватися даними методиками?
- категорично протипоказані людям із малою вагою;
- людям, у яких є розлади харчової поведінки;
- тим, хто дотримується принципу - їм мало, але часто.
З приводу інтервального голодування ведеться багато суперечок, і його користь, також як і шкода, до цих пір до кінця не вивчені. В першу чергу варто пам'ятати: не потрібно забувати про своє здоров'я. При будь-яких ознаках нездужання, запаморочення або головного болю краще відмовитися від дієт і перейти на їхні більш прості варіанти. Піклуйтеся про себе, бережіть себе і своє здоров'я.