Головна » 2024 » Липень » 6 » Щоб уникнути штрафів - кому з українців та у який термін необхідно подати декларації у Німеччині

Щоб уникнути штрафів - кому з українців та у який термін необхідно подати декларації у Німеччині

Для самозайнятих у Німеччині є податкові вимоги та крайні терміни подачі декларацій

Деяким категоріям працівників у Німеччині податкову декларацію за 2023 рік потрібно подати до 2 вересня 2024 року.

Українці з німецькою пропискою або постійним місцем проживання повинні сплачувати прибутковий податок. Йдеться, зокрема, про самозайнятих осіб, яким обов'язково потрібно подати податкову декларацію, навіть якщо ті зазнали збитків. І зробити це важливо до 2 вересня 2024 року, щоб уникнути штрафів.

Про це повідомляє телеграм-канал Діаспора-українці в Європі. Паблік зазначає, що середня зарплата українців у Німеччині становить 1334 євро на місяць, причому працюють лише 26,5% з них, включаючи тих, хто зайнятий неповний робочий день або має Minijob. При цьому є категорія іноземців, яким потрібно подавати податкову декларацію в Німеччині. До цієї групи також входять українці.

 "Всі особи з німецькою пропискою або постійним місцем проживання повинні сплачувати прибутковий податок, включаючи біженців", - йдеться у повідомленні.

Наймані працівники зазвичай не зобов'язані подавати податкову декларацію, але є винятки: використання податкових пільг, отримання заробітної плати від кількох роботодавців протягом року, отримання допомоги, що замінює заробітну плату (наприклад, по безробіттю, хворобі), отримання інших виплат (наприклад, вихідної допомоги), спільна сплата податку з чоловіком/дружиною, розлучення або овдовіння з повторним одруженням у тому ж році, запит податкової інспекції на подання декларації.

При цьому податкову декларацію за 2023 рік не вимагають, якщо заробіток менше 12 174 євро для неодружених або 23 118 євро для одружених пар. Самозайняті обов'язково подають податкову декларацію, навіть якщо зазнали збитків. Вони також сплачують прибутковий податок і податок з продажу, за винятком медичних послуг, що не належать до косметичних, та за умовою, що річний оборот не перевищує 50 000 євро в поточному році і 17 500 євро в попередньому.

Крайній термін подачі податкової декларації за 2023 рік

Крайній термін подачі податкової декларації за 2023 рік - 31 серпня 2024, але фактично це 2 вересня 2024 року. У разі прострочення накладається штраф - 0,25% від нарахованого податку, але не менше 25 євро на місяць, з максимальною доплатою до 25 000 євро. Українці, які перебувають в Німеччині, мають враховувати ці вимоги, щоб уникнути штрафів і неприємностей із податковою службою.

Яку роботу можна знайти у Німеччині

У Німеччині діє встановлений законом рівень мінімальної платні - 12,41 євро/робоча година, а з 2025 року ставку збільшать до 12,82 євро. Українцям переважно пропонують роботу на складах, заводах чи сільськогосподарських угіддях, де володіння німецькою мовою не є обов'язковим.

Наразі у Німеччині з понад 1,65 млн українців, які перебувають під захистом країни від початку повномасштабного вторгнення росії, працюють лише 20%. Знайти роботу без знання німецької мови у цій країні непросто, однак можливо. І зарплата на деяких підприємствах буде пристойною.

Раніше ЗМІ писали, що українські біженці у Німеччині мають спрощений доступ до ринку праці. Вони можуть піти як на повну зайнятість, так і на підробіток. Часто у пригоді стає отриманий в Україні диплом - ймовірно, доведеться відвідати додаткові кваліфікаційні курси, однак не варто думати, що освіту не беруть до уваги. Звісно, для кваліфікованих працівників знання мови є обов'язкове.  

Також публікували перелік найкращих сайтів з пошуку роботи у Німеччині. Завдяки правильній стратегії можна не лише думати про заробіток, а й розпочати кар'єру. Нагадаємо, минулого року близько 5 900 українців отримали паспорти ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період.


За матеріалами: Новини сьогодні
06-07-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1120

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]