Головна » 2015 » Липень » 22 » Щодо Мукачевого тимчасова слідча комісія ухвалила низку звернень до МВС, ГПУ і СБУ

Щодо Мукачевого тимчасова слідча комісія ухвалила низку звернень до МВС, ГПУ і СБУ

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з розслідування подій у Мукачевому 11 липня ухвалила й направила низку звернень до керівників силових відомств. Документи члени ТСК ухвалили сьогодні на засіданні, передає УНІАН.

ТСК звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням, щоб на час розслідування мукачівських подій він відсторонив керівництво органів внутрішніх справ Закарпаття від займаних посад та не допускав переведення цих людей на інші посади.

Також ТСК звернулась до генерального прокурора України Віктора Шокіна з проханням забезпечити зустріч членів комісії із затриманими членами "Правого сектору" для того, щоб почути їхню точку зору про події у Мукачевому 11 липня.

Крім того, ТСК просить Шокіна вивчити матеріали кримінального провадження, за результатами розслідування якого вже набув чинності обвинувальний вирок, стосовно контрабандного тунелю через кордон у Закарпатській області.

Як зазначив член комісії Антон Геращенко, у даному провадженні вироки винесено лише трьом особам, яких засуджено до умовних термінів позбавлення волі. Геращенко переконаний, що до цього злочину причетні набагато більше людей.

Крім того, комісія звернулась до голови СБУ Василя Грицака з пропозицією відвести у резерв колишнього тимчасово виконувача обов`язків Управління СБУ у Закарпатті Володимира Гелетея та відсторонити на час розслідування мукачівських подій керівника Мукачівського районного відділу СБУ.

Нагадаємо, тимчасова комісія щодо подій у Мукачевому була створена 14 липня.

Головою ТСК призначено народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколу Паламарчука.

До складу комісії увійшли: від "Блоку Петра Порошенка" - Валерій Пацкан та Сергій Каплін, від "Народного фронту" - Андрій Тетерук та Антон Геращенко, від "Опозиційного блоку" - Михайло Папієв, від "Самопомочі" - Тарас Пастух, від Радикальної партії - Ігор Мосійчук, від "Батьківщини" - Іван Крулько, від групи "Воля народу" - Юрій Шаповал, від групи "Відродження" - Дмитро Святаш.

Правоохоронці встановили особи сімох учасників конфлікту

Встановлено особи сімох учасників конфлікту у Мукачевому, один з них загинув під час стрілянини. Про це по завершенні засідання Тимчасової слідчої комісії з розслідування подій у Мукачевому заявив представник генпрокуратури Андрій Попов.

Він повідомив, що шістьом особам висунуто підозру за статтею 258 Кримінального кодексу. При цьому він зауважив, що двоє з підозрюваних, імена яких відомі, наразі переховуються.

Також Попов звернувся через ЗМІ до причетних до мукачівського конфлікту, які нині переховуються: "Я звертаюся до цих осіб. Не варто переховуватись. Вони можуть надати докази своєї невинуватості у рамках, передбачених законом, тобто, їм потрібно прибути для спілкування зі слідчим".

"Всі ці особи мають право на захисника", - додав Попов.

Довідка

11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону "Добровольчого українського корпусу" (ДУК) "Правого сектору" з охороною народного депутата, екс-"регіонала" Михайла Ланя ("Воля народу") в Мукачевому Закарпатської області сталася стрілянина.

Після цього озброєні і добре екіпіровані люди з наклейками "Правого сектору" на автомобілях, прориваючись з міста, застосували автомати, кулемет і гранатомет.

Загинули двоє бійців ДУК "Правого сектору" і один цивільний. 13 осіб були поранені (правоохоронці, цивільні особи та бійці "Правого сектору").

У зону конфлікту був направлений спецназ Нацгвардії. Правоохоронці локалізували озброєну групу в районі села Лавки (передмістя Мукачевого). На перемовини з ними прибув лідер руху "Правий сектор" Дмитро Ярош.

За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці "Правого сектору". А в "Правому секторі" висувають на адресу силовиків аналогічні звинувачення.

14 липня в Службі безпеки України повідомили, що в оточенні правоохоронців у Закарпатській області перебуває більш ніж 10 бійців "Правого сектору". А Генпрокуратурі зазначили, що раніше затримали четверо бійців.

18 липня ЗМІ писали, що інші бійці "ПС", втікаючи від переслідування, сховалися на горі Явірник, що за 6 км від кордону зі Словаччиною.

Генеральний прокурор Віктор Шокін створив спільну слідчо-оперативну групу для розслідування подій у Мукачевому, до якої увійшли представники Генпрокуратури, СБУ та МВС. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.255 Кримінального кодексу України - створення злочинної організації та ч.3 ст.258 - терористичний акт.

А президент України Петро Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Воєнного кабінету РНБО, де заявив, що суть конфлікту на Закарпатті - перерозподіл потоків контрабанди.

Після цього було звільнено ряд закарпатських чиновників, включаючи губернатора. Верховна Рада створила тимчасову комісію, а Закарпатську ОДА очолив Геннадій Москаль.

Також президент звільнив усіх керівників районних державних адміністрацій Закарпатської області.

У регіон направили кілька екіпажів Київської патрульної поліції і стартову команду для запуску проекту. Призначено нового керівника міліції.

За даними Державної прикордонної служби, у Закарпатській області діє більш ніж 50 злочинних груп контрабандної спрямованості.

 


За матеріалами: Новини сьогодні
22-07-2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1978

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]