Головна » 2018 » Травень » 20 » “Сковорода-Фест” відбувся в Ужгороді - філософія щастя

“Сковорода-Фест” відбувся в Ужгороді - філософія щастя

Презентації, інтерактиви, ігри, майстер-класи, фільми, виступи пісенних колективів, сувеніри Слобожанщини привезли на Закарпаття в рамках двотижневого форуму "СлободаКульт"

Зокрема, сьогодні, 19 травня, в Закарпатському музеї народної архітектури і побуту відбувся “Сковорода-Фест”.

Закарпатців знайомили ближче з гармонійною та життєствердною філософією великого мислителя Сковороди. Знаково те, що захід відбувся у Міжнародний день музею. Тож до Ужгорода нині завітали гості зі Слобожанщини: представники Харківського літературного музею, обласного методично-культурного центру й меморіального музею імені Григорія Сковороди.

На кількох різних локаціях кожен відвідувач міг знайти для себе щось цікаве: послухати лекцію, пограти інтерактивну гру чи навіть змайструвати справжню кобзу. Для дітей провели майстер-класи з виготовлення та розпису писанок, а також української народної іграшки (особливо популярної на Слобожанщині) – свищика, якого ліплять із глини.Працівники Харківського національного літературного музею імені Григорія Сковороди знайомили гостей “Сковороди-Фесту” з правилами креативної інтерактивної гри “Мандрівець”. Гра дозволяє пройти шлях мандрів відомого філософа: від його народження (старт гри) до останнього 72-го року його життя (саме стільки ходів повинні зробити гравці). Особливий інтерес “Мандрівець” викликав серед дітей.

“Для Слобожанщини Сковорода – це наше все. Його філософія є надзвичайно актуальною і сьогодні. Цікаво, що ще у 18 столітті цей учитель пропонував не передавати знання механічно, а розвивати навички, на що слід зважати й нині. Тобто потрібно лише допомогти віднайти дитині свої спорідненості. Для молодого шляхетства харківської губернії Сковорода свого часу написав цикл лекцій “Вступні двері до християнської добронравності”. А починав це посилом: найголовніше для людини – бути щасливим”, – каже лекторка Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківського літературного музею.

Тож на лекції відвідувачам розповіли мудрі поради філософа, які залишаються актуальними й у 21 сторіччі. По-перше, йдеться про концепт спорідненостей. Зазначається, що людина не повинна озиратися на те, що пропонує їй світ, бо з цього насправді не все є для нас потрібним. Головне, як вважав Сковорода, починати із самопізнання. Це і є шляхом до щастя. Обов’язково також займатися улюбленою справою.

“Хочеться цим поділитися в Ужгороді. Тим більше, якщо подивитися на карту, є згадки, що Сковорода проходив і Закарпаттям, коли йшов із місією генерала Вишневського за токайськими винами для імператорського двору. Тож вашим краєм він також мандрував”, – додає Тетяна Пилипчук.

Наостанок гості заходу мали змогу насолодитися виступами місцевих гуртів Слобожанщини.


За матеріалами: Новини сьогодні
20.05.2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1284

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]