В Іршаві старий водогін замінять за грантові кошти
![](http://nowyny.com/_nw/2/s33823918.jpg)
Про безперебійне водопостачання та чисту питну воду на вулицях Лесі Українки та Бєляєва, що знаходяться південніше від центру Іршави, тамтешні жителі могли лише мріяти. Справа в тому, що система водопостачання, яка власне і забезпечує їх живильною вологою, знаходиться у вкрай незадовільному стані. Прокладена ще 30 років тому водопровідна труба нагадує нині іржаве відро, яке не можна ні заварити, ні залатати.
Друга проблема, що існує на цих вулицях, - це місце розташування водогону. Справа в тому, що головна водна артерія, знаходиться за будинками місцевих жителів в акурат на їхніх дворогосподарствах. Тому, коли траплялися аварійні ситуації, комунальники не мали елементарного доступу до витоку і людям доводилося днями сидіти без води.
Як то кажуть, потреба – мати винахідливості. Місцеві жителі почали відмовлятися від послуг міської водної мережі і копати власні колодязі, що в свою чергу тільки погіршило ситуацію. Люди ж, у яких були гроші, замовляли буріння власних свердловин та встановлювали безбашенки. Пані Марія - одна з них. Каже, що користуватися старим водогоном було, м’яко кажучи, незручно. Тиск слабий, а замість прозорої водички із крану витікало бог знає що.
Така ж ситуація і на сусідній вулиці Бєляєва. Пані Оксана, молода мама, каже, що доглядати за дитиною у по суті водній блокаді не реально.
На щастя, страждання іршавців скінчилися, коли комунальне підприємство
«Місцевий розвиток Іршави» виграло державний грант, а місцева влада
отримані гроші скерувала на заміну того самого водогону. Роботи з
прокладання нового, пластикового водогону повинні розпочатися вже
незабаром. Варто сподіватися, що комунальники встигнуть до кінця року
розробити всі необхідні документи і прокласти новий водогін, який,
враховуючи помилки минулого, буде прокладено перед будинками жителів і
доступ до нього буде безпроблемний.