Головна » 2023 » Грудень » 12 » В Італії знайшли руїни знаменитого давньоримського міста - пошуки тривали 13 років

В Італії знайшли руїни знаменитого давньоримського міста - пошуки тривали 13 років

Археологи завершили 13-річні розкопки і нарешті виявили руїни забутого римського міста в Центральній Італії.

Статуї відмінно збереглися в місцевих грязях (Фото:Емануеле Антоніо Мінерва — Ufficio Stampa e Comunicazione MiC)

Інтерамна Ліренас, заснований 312 року до н.е., який процвітав в епоху Римської республіки, був покинутий близько 1500 років тому. Про це пише Daily Mail.

На піку свого розвитку місто налічувало 2000 жителів і було великим центром із житловими будинками, храмом, лазнями і навіть критим театром. На відміну від Помпеї та Геркуланума, його не зруйнували внаслідок катаклізму, а закинули в VI столітті через загрозу вторгнення.

Розкопки розпочалися 2010 року, але результати були опубліковані тільки нещодавно. Доктор Алессандро Лаунаро, який проводив дослідження, зазначив, що Інтерамна Ліренас був розташований між річкою і головною дорогою, що робило його стратегічно важливим центром імперії.

Місто могло похвалитися критим театром, розміром 45 на 25 метрів, здатним вміщати 1500 глядачів. Цей театр слугував символом статусу, демонструючи багатство та амбіції міста. Інтерамна Ліренас успішно протистояв тенденціям занепаду Римської імперії завдяки стійким місцевим і регіональним мережам.

Дослідники також виявили громадську будівлю, базиліку і три банні комплекси з великим басейном. Жителі міста поступово його покинули в VI столітті, ймовірно, через зростаючу невпевненість у безпеці регіону, пов’язану із вторгненням германців, відомих як лангобарди.

Інтерамна Ліренас є цінною археологічною знахідкою і дає унікальну можливість поглянути на повсякденне життя і структуру римського міста в період переходу від Республіки до Імперії.


За матеріалами: Новини сьогодні
12-12-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1589

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]