Головна » 2023 » Червень » 25 » В Україні очікують стрімкого зростання ціни на землю

В Україні очікують стрімкого зростання ціни на землю

В Україні вже з наступного року прогнозують різке зростання вартості землі. Ціна на землю зросте наполовину, а то й більше. Та вже нині, незважаючи на війну, українці почали активно скуповувати ділянки. І це вже призвело до підвищення вартості землі.

На початку відкриття ринку землі, в липні 2021, вартість гектара сільгоспугідь стартувала з 700 доларів. Та вже тепер на неокупованих територіях годі знайти землю, дешевшу ніж за 55 тис. грн, кажуть фахівці.

Звісно, що зараз вартість землі дуже нерівномірно розподілена по Україні в залежності від регіону. На тимчасово окупованих територіях ринок землі взагалі відсутній. А на підконтрольній території, чим далі на захід країни, тим дорожча земля. Водночас, користуються популярністю у покупців також землі в центральній частині України – ті, що розташовані подалі від лінії бойових дій.

"Це — Полтавська, Черкаська, Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Дніпропетровська області. Вартість у центральних регіонах стартує від 90 тис. грн за га, у західних — від 110 тис. грн. Якщо розглядати північ та південь України, там ціни дещо нижчі. Зокрема, Чернігівська, Сумська, Харківська — від 55 тис. грн, Одеська, Миколаївська — від 60 тис.", — каже експерт.

Стрімкого підвищення цін на землю очікують у наступному, 2024, році. Адже саме з 2024 року ринок землі відкриють для юридичних осіб, і тоді ціни відразу зрушать вгору, каже експерт. Та вже цьогоріч, розуміючи невідворотність процесу подорожчання землі, українці почали активно інвестувати в цей актив. Адже навряд чи можна уявити більш безпрограшний варіант для вкладень заощадженого. Гроші знецінюються, нерухомість може бути зруйнована одним "прильотом", а земля завжди залишається цінним активом, навіть якщо вона поорана гусеницями танків та замінована. І більше її точно не стане, тобто це обмежений ресурс.

"За нашими прогнозами, буквально в перший рік у деяких регіонах буде стрімкий ріст, приблизно на 50-75%, і він не зупинятиметься ще впродовж кількох років. Тобто перспективи зростання цін на землю досить оптимістичні, оскільки земля — це обмежений актив, її більше не стане", — прогнозує фахівець.

Щодо узагальненого портрету нинішніх скупників землі, то він доволі строкатий: від бізнесменів і чиновників, які просто мають великі гроші, і прагнуть їх надійно прилаштувати, до банкірів, ІТ-ішників та військових, які зараз мають непогані заробітки, і хочуть зберегти свої заощадження від інфляції.

Загалом, багато українців, що заробляють на місяць більше тисячі доларів, зараз почали активно скуповувати землю, чим іще більше піднімають ціну на цей актив, каже експерт.


За матеріалами: Новини сьогодні
25-06-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1435

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]