Головна » 2018 » Травень » 6 » В Ужгороді за кошти від меценатів зведуть величний православний храм Київського патріархату

В Ужгороді за кошти від меценатів зведуть величний православний храм Київського патріархату

Раніше люди ходили до о.Сергія, протоієрея, настоятеля Храму Преображення, військового капелану від Чопського прикордонного загону, він проводив службу в капличці на території біля військової частини по вул. Лавріщева

Вірників стало дуже багато, сюди почали приходили багато ужгородців та військових. Так, вже кілька років тому постало питання будівництва невеликого храму. І от тепер, справа врешті зрушила з місця, пише Ужгородський прес-клуб.

—Тоді було рішення Президента виділити ділянки конфесіям, які цього потребують. На той час ми не мали ділянки. І завдяки тій «відлизі» після революції, отримали, – розповів о.Сергій. Нам виділили, невелику територію на перехресті вул.Лавріщева та заїзду на прибудинкову територію.

Через деякий час було розроблено проект який затвердили, а початку будівництва чекали 10 років. За цей час було зібрано кошти від меценатів. Це має бути гарний величний храм.

Перший етап планують завершити за 2-3 місяця, його вартість близько 1 млн.грн. Далі – знову пошук і збір коштів. Але о. Сергій впевнений, що разом громада зведе храм за кілька років.

За словами мецената Юрія Бережника при підтримці людей, церкву можна завершити за 3 роки.

— Мене не те, що дивує відсутність в Ужгороді православної церкви Київського патріархату, це мене шокує. Тому маю намір брати активну участь у побудові першого храму Київського патріархату. Треба цю ситуацію виправляти, до чого закликаю приєднатися всіх інших свідомих жителів міста та області, – каже підприємець.

Отець Сергій вважає, що це великий крок у майбутнє, який має реальні перспективи.

— До кінця наступного місяця питання надання Томосу про автокефалію має бути вирішено позитивно. Є хороші перспективи, розуміння того, що це має відбутися. Офіційно це має статися на святкуванні Хрещення України- Русі у липні, – каже свяенник.

На Закарпатті 30 громад Української православної церкви Київського патріархату, церков набагато менше. В Ужгороді є 3 каплиці, і це дійсно буде перший храм.

За дослідженнями Центра Разумкова, щодо релігійних уподобань українців. Довіра до Київського патріархату піднімається, складає 37%, 20% не довіряють жодній конфесії. Це можуть бути у перспективі і наші вірники,- каже о.Сергій.


За матеріалами: Новини сьогодні
06.05.2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1243

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]