Головна » 2024 » Липень » 5 » Виставка "Скарби Криму" за повернення якої Україна боролася 10 років, відкрилася у Києві

Виставка "Скарби Криму" за повернення якої Україна боролася 10 років, відкрилася у Києві

У Києві відкрилася виставка “Скарби Криму. Повернення”, експонати якої на момент окупації Криму в 2014 році перебували в Нідерландах із експозицією і за повернення якої Україна боролася 10 років. Як повідомляється на офіційному сайті президента України в четвер, виставку відкрила перша леді Олена Зеленська.

“Наша боротьба і за повернення Криму, і за повернення його скрабів, почалася одночасно – 10 років тому. 10 довгих років судів та блискучої роботи українських та іноземних юристів, музейників та дипломатів знадобилися, щоб культура, історична справедливість і співпраця вільних людей перемогли”, – наводить слова Зеленської пресслужба президента.

Виставка “Скарби Криму. Повернення” буде представлена в Національному музеї історії України до остаточної деокупації Криму. Потім колекцію планують перемістити на територію півострова. Зазначається, що унікальні експонати цієї виставки належать до культур різних народів, які жили на півострові, зокрема греків, скіфів, сарматів, готів, гунів. Вони були створені в період від п’ятого століття до н.е. до п’ятого століття н.е.

Понад 550 експонатів із чотирьох кримських музеїв перебували з експозицією в Амстердамі у 2014 році, коли рф окупувала Крим. Майже 10 років наша країна намагалася повернути їх. Зрештою рік тому Верховний суд Нідерландів ухвалив рішення передати колекцію виставки Україні.

Повернення експонатів відбулося завдяки спільній роботі представників іноземної юридичної фірми, які співпрацювали з Міністерством юстиції та українськими адвокатами, а також командам Міністерства культури та інформаційної політики, Національного музею історії України та МЗС України, посольству Нідерландів в Україні.


За матеріалами: Новини сьогодні
05-07-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1160

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]