Головна » 2024 » Червень » 17 » З гігантською хмарою зіткнеться Чумацький Шлях

З гігантською хмарою зіткнеться Чумацький Шлях

Астрономи з Обсерваторії Грін-Бенк у США намагалися визначити точне місце цього майбутнього зіткнення, але поки безуспішно.

Масивна газова хмара на великій швидкості наближається до Чумацького Шляху. Вона зіткнеться з нашою галактикою приблизно через 27 млн років.

Хмара складається з газоподібного водню і знаходиться на відстані близько 36 000 – 45 000 світлових років від Чумацького Шляху. Вона рухається в його напрямку з величезною швидкістю. Маса хмари приблизно в мільйон разів більша за масу Сонця, її довжина становить 9800 світлових років, а ширина – 3300 світлових років.

NRAO/AUI/NSF Credit: B. Saxton, NRAO/AUI/NSF

Раніше ця хмара вже перетинала диск нашої галактики кілька разів, але майбутнє зіткнення стане для неї останнім. Астрономи хотіли визначити поточне місце взаємодії Хмари Сміт з Чумацьким Шляхом, але через велику кількість пилу і газу на дальньому боці галактики це виявилося важко.

Природа Хмари Сміт і її можливий вплив на Чумацький Шлях залишаються до кінця нез’ясованими. Вчені планують продовжувати спостереження, щоб знайти відповіді на ці питання.


За матеріалами: Новини сьогодні
17-06-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1427

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]