Головна » 2023 » Грудень » 25 » Захід не надав Україні високоточну зброю великої дальності, тому війну продовжено принаймні на рік - Ходжес

Захід не надав Україні високоточну зброю великої дальності, тому війну продовжено принаймні на рік - Ходжес

Генерал вважає, що "Захід регулює або навіть прив’язує руки України за спиною".

Колишній командувач силами США у Європі генерал Бен Ходжес вважає, що український контрнаступ не досяг бажаних результатів через те, що західні союзники не надали Києву достатньо зброї для проведення масштабних операцій. Про це він розповів на Youtube-каналі Silicon Curtain.

"Звичайно ж, я був розчарований тим, що український контрнаступ не призвів до тих результатів, на які ми всі сподівалися і які я прогнозував. Це ми, Захід, зазнали невдачі, а не Україна", – зазначив Ходжес.

За його словами, Захід не надав Україні "високоточну зброю великої дальності". Внаслідок цього "продовжено війну принаймні на рік".

Генерал також закликав звернути увагу на втрати, яких зазнали ЗС рф протягом цих місяців — знищення "російської артилерії, танків, бойових машин". Крім того, за його словами, росіяни втратили близько 300 тис. осіб живої сили загалом, з них під час осінніх штурмів — 20 тисяч. При цьому вони "завоювали" кілька квадратних кілометрів на околицях Авдіївки.

Водночас американський офіцер зауважив, що Україна за допомогою ракет Storm Shadow зруйнувала штаб ЧФ рф, а перед цим — військові кораблі у сухому доці в Севастополі. Ходжес наголосив, що Захід тривалий час відмовлявся надати далекобійні ракети, а коли надав, то у невеликій кількості і з низкою заборон.

"Якщо ми надамо далекобійні ракети, то це буде значне збільшення можливостей для України. Але здається, що Захід регулює або навіть прив’язує руки України за спиною", – сказав Ходжес.

Генерал пояснив, що Україні забороняється використовувати ці ракети для ударів по штабах ЗС рф на території росії. На його думку, такого не повинно бути.

"Ми, по суті, розповідаємо їм, що вони не можуть вдарити по території росії, вони можуть вдарити тільки по окупованих територіях. Звичайно, потім росії стає легко розмістити частину свого логістичного командування й контролю тощо за межами досяжності України", – додав він.

Раніше міністр оборони Фінляндії Антті Гяккянен у різдвяному привітанні до фінських миротворчих сил заявляв, що наразі немає підстав вважати, що війна в Україні швидко закінчиться.


За матеріалами: Новини сьогодні
25-12-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1673

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]