Головна » 2023 » Липень » 13 » Зеленський - сумніви та двозначності прибрано, Україна буде в НАТО

Зеленський - сумніви та двозначності прибрано, Україна буде в НАТО

Глава держави зауважив, що тепер росія не може диктувати свої умови щодо приєднання країн до НАТО.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що за два дні саміту НАТО, який проходив у литовському Вільнюсі 11-12 липня, вдалося прибрати будь-які сумніви та двозначності щодо перспективи членства України в НАТО. Наша країна вступить до Альянсу.

"Дуже важливо: за ці два дні саміту ми прибрали будь-які сумніви та двозначності щодо того, чи буде Україна в НАТО. Буде! Уперше не тільки всі члени Альянсу із цим згодні, але й відчутна більшість в Альянсі енергійно наближає це. Ніколи раніше слова "ви рівні серед рівних" для України від інших членів НАТО ще не звучали справді змістовно. Зараз усі розуміють: це факт – рівні серед рівних. І ми обовʼязково утвердимо цей факт нашою перемогою та вступом у НАТО", – заявив він у вечірньому відеозверненні.

Глава держави зауважив, що тепер росія не може диктувати свої умови щодо приєднання країн до НАТО.

"Колись господарі росії дуже хотіли мати свій шлагбаум перед дверима НАТО. Ми залишили цю російську амбіцію на маргінесі європейської історії – за парканом нашої єдності в Європі та ширше, у вільному світі", – додав Зеленський.

Саміт НАТО: ключові моменти

На брифінгу за результатами саміту НАТО у Вільнюсі президент Зеленський наголосив, що були ухвалені рішення про надання Україні військової допомоги, яка допоможе у наближенні перемоги у війні з окупантами. За його словами, зокрема, йдеться про надання броньованих машин Bushmaster від Австралії.

Крім того, країни-члени НАТО погодилися прибрати вимогу про ПДЧ для України. Проте для вступу в Альянс необхідно виконати низку умов, серед яких, зокрема, проведення реформ в секторі оборони.


За матеріалами: Новини сьогодні
13-07-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1462

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]