Головна » 2023 » Грудень » 21 » "Зимовий" енергетичний пакет допомоги Україна отримала від Німеччини

"Зимовий" енергетичний пакет допомоги Україна отримала від Німеччини

Через Європейське енергетичне співтовариство Німеччина передала Україні зимовий пакет допомоги на понад 88 млн євро.

Про це повідомляють у спільному пресрелізі міністерства економіки і захисту клімату та закордонних справ ФРН.

"Федеральний уряд надає Європейському енергетичному співтовариству ще 88,5 млн євро. Федеральне міністерство економіки та захисту клімату виділяє 54,3 млн євро через KfW (німецький державний банк, який за дорученням німецького уряду фінансує програми розвитку у всьому світі – ред.), а федеральне Міністерство закордонних справ – 34,2 млн євро", – йдеться у пресрелізі.

Обидва міністерства нагадують, що в другу зиму загарбницької війни російська авіація продовжує завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

Україна використовує Фонд енергетичної підтримки, серед іншого, для фінансування джерел енергії, запасних частин та обладнання, такого як трансформатори та генератори, які допомагають підтримувати енергопостачання України.

Українські енергетики можуть використати його для ремонту зруйнованих підстанцій та електростанцій, щоб продовжувати забезпечувати населення електроенергією та теплом.

Інша частина коштів буде використана для проєктів переходу на зелену енергетику, таких як фотоелектричні системи на громадських будівлях та зеленої реконструкції України.

Зазначимо, що наприкінці минулого року федеральний уряд уже сплатив 129,5 млн євро до фонду підтримки енергетики.

Таким чином, німецька участь збільшилася до 218 млн євро.

Німеччина залишається найбільшим донором фонду, який зібрав близько 400 млн євро з лютого 2022 року. Європейське енергетичне співтовариство проводить тендери на закупівлю товарів і контролює використання коштів.

Внески до фонду енергетичної підтримки є частиною цьогорічного зимового пакету федерального уряду для України вартістю понад 1,6 млрд євро, який також включає військові внески в протиповітряну оборону, підтримку політики розвитку та гуманітарну допомогу.

Допомога від Німеччини

14 жовтня Німеччина передала Україні багатоцільові гусеничні всюдиходи Bandvagn 206, машини для прикордонників та 50 систем для виявлення дронів.

А 11 жовтня Німеччина оголосила про нову військову допомогу Україні вартістю близько одного мільярда євро. Пакет містить додаткові системи протиповітряної оборони, танки й боєприпаси.

Під час візиту до Києва 21 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги Україні.

Також 14 грудня Німеччина оголосила новий пакет військової допомоги для Збройних сил України з боєприпасами та технікою. Як зазначили, у пакет увійшли:

  • 7390 снарядів калібру 155 мм для української артилерії західного зразка,
  • 47040 пострілів калібру 40 мм для автоматичних та ручних гранатометів.

Як відомо, друга система Patriot, яку Німеччина пообіцяла передати Києву, запрацює в Україні ще у цьому році.


За матеріалами: Новини сьогодні
21-12-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1679

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]