Головна » 2023 » Вересень » 4 » Зустріч з Ердоганом почалася з питання, до якого його підводили майже рік - путін заковтнув наживку

Зустріч з Ердоганом почалася з питання, до якого його підводили майже рік - путін заковтнув наживку

кремль шукає альтернативні маршрути експорту пального і хоче створити газовий хаб з Туреччиною, що, на думку аналітиків, може стати пасткою для агресора.

росія близька до угоди з Туреччиною про створення центру торгівлі природним газом, оскільки кремль шукає альтернативні маршрути експорту пального.

Таку заяву зробив президент країни-агресора володимир путін на чорноморському курорті Сочі, відкриваючи зустріч з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє Bloomberg.

"Сподіваюся, що найближчим часом ми завершимо наші переговори", - заявив путін, зазначивши, що газовий хаб в Туреччині "зробить енергетичну ситуацію в регіоні більш стабільною та збалансованою".

Раніше путін заявляв про те, що проект буде мати форму електронного торгового майданчика, а не фізичного об'єкта для зберігання великих обсягів російського пального, проте не уточнював, чи буде така схема означати скорочення торгівлі газом.

Новий газовий хаб

У листопаді 2022 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у телефонній розмові з президентом країни-агресора володимиром путіним обговорив пропозицію рф створити хаб природного газу в Туреччині.

Як повідомляв Forbes, ідея зробити з Туреччини газовий хаб, може виявитися пасткою для путіна. "Не зрозуміло, чи зможе "Газпром" здійснити проект технічно... Політично такий проект можливий тільки за умови врегулювання з Україною, але тоді простіше і швидше буде розблокувати транзит через Польщу по газопроводу "Ямал-Європа", - зазначалося в матеріалі.

Як стверджував автор статті, проект розширення підконтрольного росії і Туреччини Південного транзиту в Європу виглядає в гіршому випадку мертвонародженим, в кращому - малопотрібним, але так чи інакше обійдеться "Газпрому" в мільярди доларів.


За матеріалами: Новини сьогодні
04-09-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1473

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]