Головна » 2017 » Серпень » 8 » Діє хата-музей Лемківська садиба на Перечинщині

Діє хата-музей Лемківська садиба на Перечинщині

Музейний комплекс Лемківська садиба відображає життя і побут лемків – однієї з етнографічних груп українського населення.

Лемківська садиба збудована в 1902 році із букових колод.Розташований у селі Зарічево, Перечинського району, повідомив Турінформ Закарпаття.

До комплексу забудови входять: жила частина (хижа, сіни і комора) та господарські приміщення (стодола, хлів і хлівець), що знаходяться в одному ряду, під спільним дахом. Саме такий тип забудови характерний для етнографічної групи лемків.

У хаті зібрані предмети побуту, які відтворюють матеріальну культуру лемків початку ХХ ст.: в сінях – дерев’яна ступа, жорна, великі дерев’яні миски, діжки для капусти із солом’яною кришкою, в коморі – старовинні столярські інструменти, дерев’яні бочки, посуд, чоботи, у кімнаті – стіл, різьблене ліжко, шафа, дерев’яна колиска, що зроблені руками господаря.

Усе це та ще багато інших цікавинок Ви зможете побачити самі, завітавши у гостинне гірське село, де Вас радо зустріне фольклорно-етнографічний самодіяльний народний колектив “Лемківчанка”, що діє при музеї.

Окрім пояснень та коментарів до музейних експозицій, учасниці колективу перекажуть Вам цікаві оповідки про життя лемків, заспівають веселі і жалібні лемківські пісні.

Адреса: Закарпатська область, с.Зарічево Перечинського району.


За матеріалами: Новини Закарпаття
15.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1626

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]