Головна » 2016 » Листопад » 30 » До місцевих бюджетів Закарпаття надходження зросли більш ніж наполовину

До місцевих бюджетів Закарпаття надходження зросли більш ніж наполовину

Завдяки бюджетній децентралізації надходження до місцевих бюджетів Закарпаття в цьому році зросли більше, ніж наполовину.

Така тенденція триває вже другий рік поспіль – з часу запровадження цієї реформи. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту фінансів Закарпатської ОДА Петро Лазар, підсумовуючи бюджетний рік. «Цього року порівняно з минулим роком надходження зросли на 54 відсотка, за 2015 рік до 2014-го – на 50 відсотків. При цьому у 2014-му порівняно з 2013-м ріст надходжень становив 7 з половиною відсотків, а у 2013-му порівняно з 2012-м взагалі лише 4 з половиною проценти», – сказав П. Лазар, обґрунтувавши цифрами вищенаведене.

«В цьому році зросли і видатки на ремонт, будівництво та утримання автомобільних доріг області, – наголосив П. Лазар. – План на 2016 рік становить 517 мільйонів гривень, проти 299 мільйонів на 2015 рік, тобто на 72 відсотка більше».

Цьогоріч надходження до зведеного бюджету області, як очікується, складуть 2 мільярда 764 мільйона гривень, понад план надійде більше 300 мільйонів, які стануть додатковим ресурсом місцевих бюджетів у 2017 році. При цьому виконання буде забезпечено у всіх зведених бюджетах районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громадах та обласному бюджеті.

Найменш залежні від трансфертів державного бюджету (дотацій та субвенцій) на Закарпатті Ужгородський район (62%), а також міста Ужгород (46 %), Мукачево (42%) та Тячівська ОТГ (45%). Найбільш залежні від цих надходжень – Міжгірський (88%), Рахівський (85%) та Хустський (90%) райони.

«Впродовж січня-жовтня до місцевих бюджетів Закарпатської області з державного бюджету надійшло дотацій та субвенцій у обсязі 5 мільярдів 383 мільйона гривень. Це на 458 мільйонів більше, ніж минулого року.

Додатково з державного бюджету передбачено стабілізаційну дотацію у обсязі 89 мільйонів гривень та понад 63 мільйона – освітньої субвенції. До кінця року очікується і додаткова медична субвенція», – розповів П. Лазар.

Директор департаменту фінансів також запевнив, завдяки додатковим ресурсам, отриманим з державного бюджету, та перевиконанню дохідної частини місцевих бюджетів, в області до кінця року в повному обсязі забезпечать виплату зарплат працівникам бюджетної сфери.


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1441

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]