Головна » 2015 » Листопад » 11 » Нині на Закарпатті у 20 навчальних закладах вивчають угорську мову, як іноземну

Нині на Закарпатті у 20 навчальних закладах вивчають угорську мову, як іноземну

Це 430 учнів в Ужгороді, в Берегові, а також на Ужгородщині, Виноградівщині, Рахівщині та Свалявщині.

Як інформують в Закарпатській ОДА, незабаром їх навчання, а також в ряді недільних шкіл, відбуватиметься за новими підручниками, розробленими спільно фахівцями Угорщини та Закарпаття.

Видані у сусідній країні навчальні посібники у наш край привезла Державний секретар з питань громадянського виховання Міністерства людських ресурсів Угорщини Юдіта Бертолон. У рамках візиту на Закарпаття, у середу, 11 листопада, Держсекретар зустрілася з головою обласної адміністрації Геннадієм Москалем.

Керівник краю подякував угорській стороні за практичні кроки, зроблені назустріч забезпечення наших учнів необхідними підручниками. На думку Г. Москаля, сьогодні на вивчення угорської мови є величезний попит і не лише в нашому краї.

- Угорську як іноземну вивчають зараз не тільки в тих районах, де компактно проживають угорці. Багато краян, навіть маючи угорське коріння, не володіє мовою і хоче заповнити цю прогалину. Тож ми прагнемо співпрацювати з Угорщиною і надалі в цьому напрямку. Зараз дедалі більше українців здобувають освіту в європейських країнах, угорську прагнуть вивчати і в інших регіонах країни.

Держсекретар запевнила, нинішня допомога - лише початок співпраці у цьому напрямку. Зокрема Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини має намір профінансувати облаштування класу в Ужгородській ЗОШ №2. Адже в цьому навчальному закладі угорську мову в якості іноземної вивчає з півсотні учнів 5-х класів. В кабінеті планують встановити мультимедійний комплекс – інтерактивну дошку, проектор тощо, а також закупити комплект меблів.


За матеріалами: Новини Закарпаття
15.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1379

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]