Головна » 2016 » Червень » 22 » Перлини Срібної землі, які варто побачити - Закарпаття туристичне

Перлини Срібної землі, які варто побачити - Закарпаття туристичне

  Закарпаття - одне з небагатьох унікальних місць в Україні, які дедалі більше ваблять туристів з усього світу.

Це не це тільки мальовничі гори, вікові ліси та захоплюючі природні ландшафти, але й чи не найкраще місце для любителів літнього відпочинку, оздоровлення, турпоходів, зеленого туризму, риболовлі, парапланеризму та альпінізму.

Славиться край і своєю неповторною багатонаціональною закарпатською кухнею. Бограч, гуляш, човлент, бануш, перкельт, попрікаш, лечо, рокот-крумплі, лоці печенє, пацали та багато іншого - місцеві страви та процес їх приготування не залишає байдужими навіть обізнаних гурманів.

Де варто побувати та що подивитись мандруючи по Срібній землі читайте далі.

Берегово

Берегово є центром угорської культури на Закарпатті. Тут варто відвідати римо-католицький костел XII століття, знищений татарами в 1241 році, відбудований в 1370, відновлений в 1846; палац комітатського суду (1908-1909 рр, арх. Ференц Яблонський), нині Закарпатський угорський педагогічний інститут. Інші чудові будівлі: Графський двір (1629), що належав трансільванськму графу Габору Бетлені, готель «Орослан», будівля казино. У місті знаходяться великі винні підвали, вирубані в пагорбах, які оточують місто  в період з XVII по першу половину XX століття. Як дістатися: автобусом чи автівкою. Відстань до Ужгорода залізницею - 65 км, автошляхами - 72.

Рахів

Розташований на висоті 430 метрів над рівнем моря. Якщо ви бажаєте побачити культуру гуцульщини, вам сюди. Рахів розташований у північно-східній частині Карпат. Завдяки географічному розташуванню, унікальній природі і самобутній гуцульській культурі Рахів відомий, як один із найпопулярніших туристично-рекреаційних центрів західної України. Місто насаджене різноманітними санаторіями та пансіонатами, межує з Румунією.
Як дістатися: Автомобільне сполучення існує з приміськими селами, з Мукачевом, Івано-Франківськом, Ворохтою. Однак на свята розклад руху — непередбачуваний. Автобусні маршрути прямуюють із ближчих обласних центрів.

Тячів

У Тячеві варто відвідати реформаторський костел, заснований у ХІІ ст. Королем Лодіславом Великим. Поруч іще із XV століття встановлено пам'ятник угорському живописцю Шімону Холлоші. Власне, художник провів багато часу у місті, адже тут він написав ряд картин. До цього часу в місті зберігся будиночок, де була його майстерня.
Як дістатися: Поїздом зі Львова або Ужгорода, автобусом з Києва, Одеси, Львова, Стрия, Івано-Франківська, Коломиї, Ужгорода, Рахова, Мукачева, Чернівців, Тернополя.

Ужгород

Розташований за 785 км від Києва, на кордоні зі Словаччиною. Засноване у XI столітті місто біля підніжжя Карпат є найменшим обласним центром країни, проте має багату і давню історію. Унікальними пам'ятками архітектури є: Горянська ротонда — храм св. Анни ХІ ст., Ужгородський замок (ХІІ-ХУІІІ ст.) — найстаріший пам'ятник фортифікаційного мистецтва та архітектури, Хрестовоздвиженський собор (1644 р.), оформлений у стилі пізнього барокко, Шелестівська церква Святого Михайла (побудована в 1777 р. без єдиного цвяха), Цегольнянська церква (1802 р.), обласна філармонія — колишня синагога (1902 р.), Покровська церква, побудована російськими емігрантами, як храм-пам'ятник полеглим у І світовій війні (1930 р.).
Як дістатися: автомобілем або потягом зі Львова, Києва та інших міст чи повітрям. Ужгород є найбільшим транспортним вузлом Закарпатської області, через який проходить низка європейських автошляхів — E50, E58, E573, а також міжнародні автошляхи М06, М08 та автомобільний шлях національного значення Н13. Діють залізнична станція Ужгород та аеропорт Ужгород.

Мукачево

Місто засноване 896 року і ховає чимало історичних таємниць. Перлина Мукачева - замок "Паланок" ХІV-ХVІІст., розташований на пагорбі, свого часу його використовували як в’язницю. Також варто побачити будівлю міської ратуші, Палац Шенборнів у центрі міста та Кафедральний собор св. Мартина. У місті багато пам’ятників, зокрема і сажотрусу, який досі живе і працює у Мукачеві. Кажуть, якщо потерти його гудзик і загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.
Як дістатися: Мукачево є транспортним вузлом міжнародних магістралей. Місто перетинають залізничні магістралі: Москва-Київ-Будапешт-Белград-Рим і (Москва-Київ-Братислава-Прага-Відень) та автомобільні траси E50, E58, E81 та E471: Київ-Будапешт-Відень і Київ-Прага. Потягом до Ужгорода, далі маршруткою до Мукавева.

Хуст

Середньовічний замок, долина нарцисів, реформатська церква
(кол. Єлизаветинський костел XIII ст., церква-фортеця), термальні басейни  - це ще далеко не все, що чекає на вас у містечку Хуст.
Як дістатися: Доїхати сюди можна автобусом з Ужгорода чи Мукачева.

Також, для бажаючих оздоровитися та поніжитись у цілющих водах Закарпаття варто відвідати унікальні соляні озера у Солотвині. Вода в них дуже солона і корисна для лікування захворювань нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Тут багато готелів, баз відпочинку, санаторіїв. Дістатися в Солотвино можна потягом до Мукачева чи Ужгорода, а звідти на автобусі-маршрутці.
Любителям турпоходів та зеленого туризму вартує відвідати один з найбільших і наймальовничіших водоспадів у Карпатах – Шипіт на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава, при підніжжі гори Гемби. Розташований у глибокій ущелині річки Пилипець приблизно за 10 км від залізничної станції Воловець,за 6 км від села Пилипець. У червні-липні тут відбувається щорічний фестиваль неформалів. Кульмінацією святкувань є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня.Тут не сумуватимуть і любителі екстриму - парапланеристи та альпіністи. Як дістатися: зручно спочатку сісти на пасажирський або приміський поїзд, Воловець має пряму залізничну гілку зі Львовом, Мукачевим і Ужгородом, а далі - автобусом або на таксі. Відстань від Воловця до Подобовця - всього 13 км.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-06-2016
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 11022

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]