Головна » 2015 » Вересень » 9 » Ппонад 12,5 млн українців відчують покращення: прожитковий мінімум зросте на 160 гривень, - Розенко

Ппонад 12,5 млн українців відчують покращення: прожитковий мінімум зросте на 160 гривень, - Розенко

Підвищення соціальних стандартів, пропоноване урядом, стосується понад 80 видів соцдопомоги, поліпшення відчують близько 12,5 млн українців, заявляє міністр соціальної політики Павло Розенко.

"Ми можемо сьогодні говорити, що після підвищення соцстандартів, а це, передусім, прожитковий мінімум, розмір мінімальної зарплати і мінімальної пенсії, відчують як мінімум 12,5 млн українських громадян. Це стосуватиметься підвищення понад 80 видів соцдопомоги, компенсацій, виплат стипендій", - сказав Розенко під час розширеного засідання Кабміну у вівторок, 8 вересня, у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Глава Мінсоцполітики розповів, що планується підвищення прожиткового мінімуму до 1 тис 330 грн.

"Прожитковий мінімум на одну людину становитиме 1 тис 330 грн, прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років збільшитися на 135 грн і становитиме 1 тис 167 грн, прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років зросте на 170 грн і становитиме 1 тис 455 грн", - розповів Розенко.

Він наголосив, що прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює мінімальній зарплаті, з 1 вересня ця цифра становить 1 тис 378 грн.

"Підвищення соціальних стандартів стосуватиметься понад 7,5 млн пенсіонерів, це також стосуватиметься підвищення зарплат для понад 3,5 млн співробітників бюджетної сфери і близько 1,5 млн тих, хто отримує державну соціальну допомогу різних видів", - пояснив міністр.

Розенко переконаний, що підвищення соціальних стандартів не викличе зростання інфляції в Україні.

"Ці 10 млрд грн матимуть абсолютно неінфляційні наслідки. Навпаки - вони ж не виводяться в офшори, а прийдуть в українську економіку, а, отже, жодним чином не спровокують інфляції, навпаки - дадуть додатковий ресурс українській економіці", - заявив він журналістам у вівторок після засідання Кабінету міністрів.

За словами Розенка, на сьогодні купівельна спроможність людей дуже сильно впала.

Водночас під ці кошти, які вони отримають від підвищення соціальних стандартів, в Україні є реальна продукція, зазначив він.

За словами Розенка, на сьогодні субсидії в Україні отримують 2,7 млн сімей, що майже вп'ятеро більше, ніж за аналогічний період 2014 року, заявив міністр соціальної політики.

"Уже сьогодні можна сказати: реформа системи субсидій реально відбулася", - заявив Розенко.

За його словами, на сьогодні субсидії отримують 2,7 млн людей, тоді як рік тому - лише 450 тис сімей.

Водночас він наголосив, що в окремих районах показник від прогнозованого становить не більше ніж 45%: до таких регіонів належать Миколаївська, Чернівецька, Закарпатська, Луганська та Одеська області. Він закликав керівників відповідних обласних держадміністрацій вжити усіх заходів, щоб уряд виконав поставлене перед ним завдання - залучити до системи субсидій 4,5 млн українських громадян.

Як повідомлялося, Кабмін ухвалив рішення підвищити з 1 вересня соцвиплати, зарплати та пенсії і очікує, що парламент проголосує за відповідні зміни.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив 7 вересня, що наступного тижня Верховна Рада повинна ухвалити рішення щодо підвищення соціальних стандартів.

Президент Петро Порошенко, своєю чергою, наголосив, що підвищення соцстандартів символізує відповідне ставлення влади. "Адже це підвищення соціальних стандартів має не тільки фінансово-економічний, а й політичний характер. Воно символізує відповідне ставлення влади, відповідальність влади до своїх обов'язків", - сказав президент.


За матеріалами: Новини Закарпаття
14.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1483

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]