Головна » 2015 » Вересень » 23 » В підготовці ІДІЛ Клімкін звинуватив Росію і очікує можливу дестабілізацію на Донбасі через Сирію

В підготовці ІДІЛ Клімкін звинуватив Росію і очікує можливу дестабілізацію на Донбасі через Сирію

 Росія раніше тренувала солдатів армії колишнього лідера Іраку Саддама Хусейна, значна частина яких тепер воює на боці терористичного угруповання ІДІЛ. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав у програмі "Лівий Берег" із Сонею Кошкіною на телеканалі "24".

"Значна кількість тих, хто на стороні ІДІЛ, - це колишні військові армії Саддама. Росія чудово їх знає. Вона добре знає їхній менталітет. Вона значною мірою їх тренувала", - сказав Клімкін.

За його словами, співпраця західних країн з РФ з приводу кризи в Сирії не призведе до змін у відносинах з Росією.

"Класичний російський підхід - зробити щось таким чином, щоб там була криза або дві кризи. І потім, щоб ці кризи можна було розрулити тільки з Росією. Тому взаємодія з Росією буде. І по Сирії, і, можливо, з інших питань. Однак це не призведе до глобальних змін у відносинах з Росією", - сказав глава МЗС України.

Міністр повідомив, що в рамках засідання 70-ї сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй президент Росії Володимир Путін впродовж декількох днів намагатиметься проводити консультації навколо форм взаємодії на міжнародному рівні з різних питань, в тому числі щодо Сирії. Клімкін вважає, що російський президент намагатиметься вести гру на перспективу.

"Я згоден з тим, що в разі, якщо ситуація по Сирії, по деяких інших питаннях не знайде певного продовження у розмовах в першу чергу з Вашингтоном, менше, звичайно, з Європейським Союзом, то Росія і Путін можуть свідомо вирішити надалі дестабілізувати ситуацію на Донбасі", - наголосив Клімкін.

При цьому він вважає, що дестабілізувати ситуацію таким чином, як це робилося минулого року на сході України, в російського президента не вийде.

"Дестабілізувати ситуацію так, як це робилося рік назад, просто звичайним шляхом, завдяки таким атакам, які були, наприклад, у районі Мар'їнки, це вже не працює. Така дестабілізація буде спрямована не на Донбас, а вона буде спрямована на нас, на Україну, і це, як я вважаю, буде подальша логіка, і з цією логікою ми будемо жити тривалий час, ми маємо навчитися жити, і маємо використати цю логіку для власної консолідації", - пояснив міністр.

Як зазначив міністр, "зараз Путін буде знову намагатися стати гравцем на Близькому Сході, оскільки Росія фактично припинила бути таким гравцем".

Міністр вважає, що за останній рік Росія перед міжнародною спільнотою втратила довіру, яку не вдасться відновити.

Раніше експерти зазначали, що посилення активності Росії в Сирії може бути підготовкою до створення якоїсь псевдодержави.


За матеріалами: Новини Закарпаття
14.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1477

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]