Головна » 2012 » Серпень » 9 » На закарпатській Боржаві день Дунаю відсвяткувала Україна

На закарпатській Боржаві день Дунаю відсвяткувала Україна

Свято тривало неподалік руїн Квасівського замку, на березі річки Боржави, яка є правою притокою Тиси, а та, своєю чергою, несе їхні спільні води до Дунаю.

Учасники фестивалю змагалися у конкурсах пісні на екологічну тематику, витворів з матеріалів, які можна знайти на берегах річок (як природних, так і штучних) «Дунайський митець». А також пускали повітряних зміїв (змагання «Долетіти до Дунаю») та взяли участь в акції «Дарунок Боржаві»: власноруч запускали близько 500 коропів і сомиків у Боржаву і, таким чином, зробили свій внесок у відновлення популяції риби.

Усі діти та молодь наприкінці свята вишикувалися у «живий надпис» «День Дунаю», а переможці конкурсів мали змогу споглядати його з висоти польоту повітряної кулі, яка стала кульмінацією свята.

Ханс Райн із представництва Єврокомісії в Україні нагадав, що Дунайський басейн – це найбільш інтернаціональний річковий басейн у світі. А його стан і безпека багато у чому залежать саме від міжнародної співпраці. «Наша спільна мета – забезпечити захист нашої природи», – сказав Х. Райн.

Олена Марушевська, представник України в експертній групі Міжнародної комісії із захисту річки Дунай оголосила результати голосування членів міжнародного журі. Так, у співочому «Водограї» перемогла Ганна Шміляк (Рахівська ЗОШ № 1) із піснею «Кохання Тиси». Найкращого повітряного змія змайстрував і запустив у небо під час фестивалю Ярослав Кокіш з Рахова (змій «День Дунаю»).

У конкурсі «Дунайський митець» переможцями стали: 1. Петро Хома із с. Баранинці з виробом «Дунайський футболіст», 2. комплекс робіт групи виконавців на чолі з Ангеліною Угрін (с. Камяниця), 3. робота «Люди, схаменіться!» Золтана Титора (Рахівська ЗОШ № 1), – повідомили в Ужгородському прес-клубі.


За матеріалами: Новини сьогодні
09.08.2012
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 11394

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]