Головна » 2014 » Червень » 18 » З наступного року для отримання шенгенської візи потрібні будуть відбитки пальців

З наступного року для отримання шенгенської візи потрібні будуть відбитки пальців

У лютому 2015 року українці здаватимуть відбитки пальців для отримання шенгенської візи.

Про це повідомив представник Єврокомісії, який попросив не називати свого імені, на семінарі «Спільна візова політика» для журналістів із країн, які не належать до Шенгенської зони.

За його словами, 29 січня в Україні буде впроваджено інформаційну візову систему (VIS), і після цього всі, хто подаватиме заявку на отримання візи до країн-членів ЄС, будуть зобов’язані подавати відбитки пальців.

Повністю система VIS охопить усі країни світу до липня наступного року. Представник Європейської комісії зазначив, що ця система істотно спростить процедуру отримання громадянами віз. Відповідно до нового візового кодексу пропонується, що після отримання двох віз до Шенгенської зони протягом року і зазначення мети поїздки за позитивної історії прохач може отримати багаторазову візу на три роки. А власник візи на три роки може, назвавши мету поїздки, отримати п’ятирічну візу.

З одного боку, новий кодекс спрощує процедуру видавання віз, але, з іншого – розширює критерії для країн, які прагнуть отримати безвізовий режим з ЄС, оскільки у нововведення входить такий критерій як економічна вигода для туризму і зовнішньої торгівлі та дотримання прав людини, і взагалі фундаментальних прав у країні. І одним із нових нововведень виявилася пропозиція надавати Touring Visa (туристичну візу) тим громадянам, які збираються провести більше ніж 90 днів у ЄС за півроку, тобто вони повинні довести, що хочуть відвідати щонайменше дві країни ЄС на термін понад 90 днів за півроку. До цієї категорії належать багаті пенсіонери, артисти, студенти, які хочуть після завершення навчання провести з півроку в країнах ЄС, де вони навчалися, багаті бізнесмени, а також спортивні команди, до прикладу українська лижна команда, яка бажає тренуватись у Скандинавських країнах.

Загалом у ЄС розраховують, що 100-120 тис. людей можуть скористатися такою нагодою, яка надасть їм право отримати річну візу в разі подання ними графіку свого перебування в деяких європейських країнах і надання документів, які підтверджують бронювання готелів та наявність коштів на такий строк перебування і стандартну медичну страховку, повідомляє «День».
 


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1529

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]