Головна » 2013 » Травень » 12 » Закарпатські та словацькі посадовці домовилися про співпрацю за бограчем

Закарпатські та словацькі посадовці домовилися про співпрацю за бограчем

Закарпаття та Пряшівський і Кошіцький краї Cловаччини продовжуватимуть офіційну співпрацю.  Про це свідчать підписані у суботу, 11 травня, під час традиційного українсько-словацького Дня добросусідства, угоди. Участь у святі взяли чимало поважних гостей, серед них і – керівник Закарпаття Олександр Ледида, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Словаччині Олег Гаваші, Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжик, голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік, голова Кошіцького самоврядного краю Зденек Требуля. 

Цього разу свято українсько-словацької дружби провели на території пункту пропуску Ужгород – Вишнє Нємецьке. Офіційна частина, за звичаєм, відбувалась на очах у численних гостей дійства – офіційні угоди про співпрацю підписували на головній сцені.

Першими свої підписи під Програмою спільних дій між Закарпатською обласною державною адміністрацією та Пряшівським  самоврядним краєм на період з травня 2013 до травня  2014 року поставили керівники вищезгаданих регіонів – Олександр Ледида та Петер Худік. Також очільники Закарпатської області Олександр Ледида та Кошіцького самоврядного краю Зденек Требуля письмово підтвердили наміри продовжити співробітництво, підписавши  спільний виконавчий протокол. А ще Угоду про добросусідство укладено між селами Оноківці (Україна) та Петровце (Словаччина).

Голова Кошіцького самоврядного краю Словаччини Зденек Требуля зауважив: хоч області і не мають безпосередніх кордонів, владу обох регіонів цікавить співпраця в галузі культури та підприємництва.

А   Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжик наголосив:

"Словаччина завжди була помічником України у питаннях європейської інтеграції. Багато кроків зроблено і задля лібералізації візового режиму – цьогоріч кількість виданих українцям Словаччиною віз сягне ста тисяч. Також, за нашими підрахунками, Словаччину відвідає близько трьохсот тисяч туристів з України. Можемо впевнено говорити і про збільшення потоку словацьких інвестицій в економіку України. Один з великих таких  інвестиційних проектів – будівництво однієї з найбільших в Європі сонячних електростанцій на Херсонщині, де частка словацьких грошей сягає двохсот мільйонів євро".  

Частину офіційну продовжила інша – неформальна. Гостей свята розважали дитячі танцювальні колективи та фольклорні ансамблі обох країн

Та головна родзинка свята, на думку гостей та організаторів, - невимушене спілкування за дегустацією найкращих страв української та словацької кухні. Традиційно, похвалитися своїми смаколиками на День добросусідства приїздять офіційні делегації з усіх куточків прикордонних областей. До прикладу, гірські Міжгірщина та Рахівщина пригощають бринзою і токаном, а низовинні Берегівщина та Виноградівщина готують боргач та частують вином.

За матеріалами: Новини Закарпаття
20.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1723

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]