Головна » 2016 » Жовтень » 22 » Засуджений у РФ українець Клих зійшов з розуму через тортури

Засуджений у РФ українець Клих зійшов з розуму через тортури

Українець Станіслав Клих, що міститься в російському СІЗО, збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

Про це заявила російська правозахисниця, член Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав ув'язнених Зоя Светова в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"На сьогоднішній день в дуже важкому стані перебуває Станіслав Клих. Це фігурант так званої "справи чеченських бойовиків "українського походження", - сказала Светова.

"Станіслав Клих - це людина, яка збожеволіла через ті тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства. Абсолютно незрозуміло, як ця людина буде перебувати в колонії, куди його повинні найближчим часом відправити (зараз він сидить в грозненському СІЗО", - зазначила правозахисник.

На думку Свєтової, Клиху необхідно провести судово-психіатричну експертизу в Інституті імені Сербського, а також якомога швидше відправити його в Україну і покласти там в психіатричну лікарню.

"Це дійсно страшна жертва цих репресій Росії по відношенню до українських громадян", - сказала Светова.

Разом з тим, в ефірі каналу "112 Україна" Светова сказала, що судово-психологічна експертиза показала, що Клих може брати участь у суді.

"Найбільше мене вражає, що в СІЗО Грозного, де за наполяганням адвокатів проводилася судово-психологічна експертиза, яка постановила, що нічого страшного з ним немає, що він може міститися в СІЗО, що він може брати участь у судовому засіданні", - сказала Светова.

Правозахисник розповіла, що до неї кілька років тому, як тільки заарештували Клиха, звернулася його мама, щоб вона знайшла його в одному з російських СІЗО.

"І я робила багато запитів, підключала багатьох правозахисників, державного омбудсмена - і ніхто не міг його знайти. Буквально дивом вдалося його знайти в СІЗО П'ятигорська, я попросила Марину Дубровіну туди поїхати", - зазначила правозахисниця.

За її словами, Дубровіна після першої ж зустрічі з Клихом повідомила, що Стаса дуже сильно катували.

"Тепер це вже відомо, опубліковано його свідчення про те, що його страшно катували, змушуючи зізнатися у найстрашніших злочинах, яких він не скоював. Він говорив про зовсім жахливі тортури. По-моєму, йому ток приєднували до статевих органів, його підвішували, йому щось кололи, в результаті він визнав усе", - повідомила Светова.

Як повідомлялося, 17 жовтня під час засідання суду по звинуваченню Клиха в образі суду він заявив про відмову від свого адвоката Марини Дубровіної. Клих, у якого і раніше були психічні зриви, сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова".

Верховний суд Чечні 26 травня засудив Станіслава Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув'язнення.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявляє, що взагалі ніколи не був в Чечні.

Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Карпюка і Клиха, прийшов до висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1313

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]