Головна » 2017 » Березень » 27 » Зі своїм сателітним відділенням «штучної» нирки хустяни

Зі своїм сателітним відділенням «штучної» нирки хустяни

Для повноцінного функціонування сателітного «гемодіалізного» відділення в м.Хуст направлено понад 1,2 млн грн медичної субвенції.

Днями у м.Хуст за участю керівників Закарпаття – Михайла Рівіса та Геннадія Москаля урочисто відкрили сателітне «гемодіалізне» відділення обласної клінічної лікарні ім. А.Новака. На офіційному відкритті також були присутні голова РДА Назар Павлій, міський голова Хуста Володимир Кащук, громадськість та журналісти.

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович, замісна ниркова терапія для забезпечення лікування жителів Закарпаття, які страждають на хронічну ниркову недостатність, проводиться Закарпатською обласною клінічною лікарнею ім.А.Новака методом програмного гемодіалізу. Наразі на обліку є 43 апарати «штучної нирки» провідних світових виробників.

- Замісної ниркової терапії на Закарпатті потребують майже дві сотні осіб. Тож, аби наблизити цю медичну допомогу до мешканців віддалених районів, на базі обласної клінічної лікарні ім.Андрія Новака діють сателітні центри у Рахові, Міжгір′ї, Тячеві, Мукачеві та Виноградові. Обласна влада докладає максимум зусиль, аби завершити створення аналогічного відділення на базі Свалявської райлікарні. Приємно констатувати, що на сьогодні у Хустському районі вже закінчені роботи з організації сателітного відділення, – розповів голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

До речі, саме Хуст став першим містом, у медзакладі якого запрацювала «штучна нирка» ще у 2007 році. Проте, три роки тому робота її була припинена через проблеми системи водовідведення. Наразі у Хустському районі потребують замісної терапії 15 хворих з хронічною нирковою недостатністю, які дотепер змушені були отримувати лікування у сусідньому районі. Сателітне відділення гемодіалізу розміщене у реконструйованому приміщенні будівлі Хустської стоматполіклініки, яке за параметрами є придатним для роботи штучних нирок.

Реконструкція, оснащення меблями, холодильним обладнанням здійснено за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів, а спеціальне оснащення (штучні нирки та система водозабезпечення) – надали виробники у вигляді благодійної допомоги. Функціонуватимуть тут 4 штучні нирки, але площа відділення дозволяє збільшити їх кількість до 8.

Наразі існуючі потужності відділення мають можливість здійснювати замісну ниркову терапію не тільки 15-ти хворим Хустського району, але частині хворих Іршавського, де наразі такої допомоги потребують 11 мешканців, які доїжджають у Виноградівську та Мукачівську лікарні.


За матеріалами: Новини Закарпаття
15.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1389

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]