Головна » 2023 » Травень » 4 » Ахмед Закаєв про крах "імперії зла" та долю ядерної зброї рф - "Лише демонтаж"

Ахмед Закаєв про крах "імперії зла" та долю ядерної зброї рф - "Лише демонтаж"

Як світ міг відвернути війну росії проти України? Як не допустити нової агресії росії? Чому розпад рф неминучий і що та хто може дати старт «параду суверенітетів»? Яку помилку Захід зробив із срср, а зараз ризикує повторити з рф? Де вирішення проблеми російської ядерної зброї? Про це Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) поговорили з Ахмедом Закаєвим, очільником уряду Чеченської Республіки Ічкерія в екзилі. Донбас.Реалії спілкувались із Ахмедом Закаєвим для програми "На що перетвориться росія після війни з Україною?"

– Хто такий путін?

– Якщо говорити про його політичну діяльність, дуже чітке визначення дав Піонтковський (політичний аналітик Андрій Піонтковський), назвавши його "головою комісії з руйнування російської держави". А якщо говорити про кримінальну (діяльність) – він воєнний злочинець.

Світ та Міжнародний кримінальний суд (МКС) це лише підтвердили (мається на увазі видача МКС ордера на арешт путіна). Я думаю, що в історію він увійде як воєнний злочинець. І як людина, яка стояла біля витоків руйнації – остаточної руйнації – російської імперії.

– На вашу думку, є зараз до цього передумови? До краху росії як федерації?

– Коли він (президент рф володимир путін) здійснив агресію проти України, стало абсолютно очевидним, що ось такого державного утворення, яке існувало до початку війни в Україні (повномасштабного вторгнення – ред.) до 2022 року, цього державного утворення вже не буде. Я думаю, що його трансформація просто необхідна. І ті процеси, які сьогодні відбуваються, однозначно свідчать саме про це.

– Чи можуть у росії початися заворушення чи навіть громадянська війна? Якщо так, то в якій частині рф?

– Я думаю розпочатися це (заворушення) може у центральній росії, москві та навколо москви. А до регіонів, які віддалені від центральної росії, так званої московії, вони вже доходитимуть у якійсь новій якості – гадаю, навряд чи їх охопить той хаос, який розпочнеться у центральній росії після воєнної поразки росії в Україні.

– До якого подальшого сценарію після війни Захід не готовий?

– На жаль, Захід ще не готовий, мені здається, до того, щоб росія трансформувалася в якесь інше державне утворення чи була демонтована.

Ми пам'ятаємо – я в будь-якому разі пам'ятаю – у 90-і роки, коли відбувався процес децентралізації срср, коли срср трансформувався в снд, Захід тоді не був готовий і намагався зберегти та врятувати і срср, і Горбачова (Михайла Горбачова, останнього главу ЦК кпрс і першого та єдиного президента срср) з його реформами.

Тоді їм це частково вдалося, але це призвело до того, що через понад 20 років, тобто в 2022-му, росія здійснила повномасштабну агресію проти сусідньої держави.

І зараз, якщо ця країна не буде остаточно демонтована, і якщо світ заспокоїться на якихось реформаторських засадах, тобто замінивши поганого путіна на гарного Навального чи Ходорковського (Олексій Навальний та Михайло Ходорковський, російські опозиційні політики), все те саме повториться в майбутньому.

Тому світ має бути готовий до того, що ось це російське державне утворення, яке існувало всі ці роки після демонтажу срср, має бути демонтоване в якесь інше державне утворення.

– Як бути з ядерною зброєю, яку має росія?

– Якщо світ буде готовий до того, щоб росія розкололася на кілька десятків державних утворень, то ядерна зброя, яка опиниться на різних територіях різних держав, не буде ні загрозою, ні проблемою для міжнародної спільноти – бо Захід і цивілізований світ мають уже досвід.

Коли розпадався срср і трансформувався у снд – така сама ситуація склалася і тоді. білорусь, Україна, Казахстан абсолютно добровільно відмовилися від ядерного арсеналу, і так само зроблять й інші державні утворення.

Навіщо цим малим державам турбуватися і думати про ядерну зброю? Такої потреби у них просто не буде. У них не буде елементарної можливості навіть утримувати цю зброю, тому абсолютно добровільно від неї відмовляться, і вона буде утилізована. Щодо цього жодних побоювань у світу не має бути.

– Чечня, яким ви бачите її майбутнє?

– Я бачу майбутнє Чечні саме в єдиному державному утворенні на Кавказі. Звичайно, Кавказ має бути вільним та незалежним. І я впевнений у тому, що після воєнної поразки росії перший регіон, який може і повинен відокремитися від цієї росії, це Кавказ.

На Кавказі ми завжди жили у добрих стосунках із сусідами та з усіма народностями, які заселяли цей чудовий регіон. Це багатоконфесійна країна, ми співіснували і жили нормально. Я думаю, що та сама перспектива чекає на Кавказ і сьогодні.

Я бачу майбутнє Чеченської Республіки як незалежної держави, у складі, скажімо, конфедеративного загальнокавказького дому, так званої Кавказької держави або Кавказького союзу, за аналогією до Європейського союзу.

Я впевнений, що цей проєкт може бути реалізований, і в цьому будуть зацікавлені дуже сильні країни – такі як Сполучені Штати Америки, такі як Туреччина. І та сама Україна, яка сьогодні наполягає на тому, щоб росія перестала бути імперією – а вона перестане нею бути без України та Кавказу.

– А як, на вашу думку, це може статися? Чи є якийсь безболісний спосіб відокремлення?

– Ми плануємо (провести конференцію) 11 травня, коли буде 105-а річниця створення державного утворення Гірська республіка, тобто конфедерації. І ось на цій конференції можна буде проголосити чи заявити, оголосити про те, що мають бути скликані установчі збори тодішнього державного утворення.

І в цьому ключі, я впевнений, може вийти безболісне відновлення цієї державності. Тому що після поразки росії в Україні, після воєнної поразки, їм не буде ні до Кавказу, ні до дуже багатьох російських регіонів.

– Як Україні, Заходу та взагалі всім контролювати росію в майбутньому?

– Тільки таким чином – демонтуючи її. Можливо, не в десятки державних утворень, але в кілька, які будуть суб'єктами міжнародного права.

І ось ця маса, яка сьогодні підтримує путіна та путінську росію, тобто імперську політику цього державного утворення, має бути позбавлена найголовнішого інструменту в їхній такій зіпсованій свідомості – великодержавності, великодержавного шовінізму: ми найголовніші, ми найбільші, у нас найзначніші ресурси.

Ось це вони повинні втратити – "най-най". Лише після цього вони почнуть жити самі для себе і не заважатимуть жити іншим народам та сусіднім державам. Тільки в цьому я бачу вирішення російської проблеми, ось цієї російської імперії – імперії зла.

Ахмед Закаєв, очільник уряду Чеченської Республіки Ічкерія в екзилі


За матеріалами: Новини сьогодні
04-05-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1225

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]