Головна » 2025 » Грудень » 1 » Архіви та скульптуру, викрадені під час Другої світової війни, Німеччина поверне Польщі

Архіви та скульптуру, викрадені під час Другої світової війни, Німеччина поверне Польщі

Німеччина погодилася повернути Польщі цінні матеріали Тевтонського ордену, викрадені з Варшави під час Другої світової війни, а також фрагмент середньовічної скульптури – голову святого, зниклу після війни з Мальборка.

Передача цих артефактів має відбутися під час міжурядових консультацій, запланованих на понеділок у Берліні. Подію називають однією з найпомітніших у багаторічних зусиллях Польщі, спрямованих на повернення культурних цінностей, вивезених під час війни. Йдеться про 73 пергаментні документи, які окупанти забрали з Головного архіву давніх актів у Варшаві. Польська сторона почала домагатися їхнього повернення ще в 1948 році.

Разом із рукописами Німеччина передасть також частину скульптури XIV століття – голову святого Якова Старшого. Її викрали вже після завершення війни, у 1957 році, з костелу Пресвятої Діви Марії в Мальборку.

Про проведення німецько-польських консультацій 1 грудня стало відомо з анонсу Федеральної канцелярії. У зустрічі візьмуть участь канцлер Фрідріх Мерц, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та члени урядів обох країн.

Речник МЗС Польщі Мацей Вевьор підтвердив, що до складу делегації увійде й міністр закордонних справ Радослав Сікорський. Серед тем переговорів будуть міжнародні питання, зокрема ситуація навколо України.

    Аукціонний дім Sotheby’s повернув до Індії набір священних коштовностей, які, як вважається, пов’язані з останками Будди, після критики з боку індійського уряду та світових буддійських лідерів.

Джерело: Onet


За матеріалами: Новини сьогодні
01-12-2025
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 128

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]