Головна » 2024 » Березень » 6 » Без підвищення пенсій залишиться частина українців

Без підвищення пенсій залишиться частина українців

В Україні з 1 березня перерахують практично усі пенсії. Перерахунок зачепить 10 млн осіб, а без підвищення залишаться лише близько 0,5 млн осіб. Це ті, хто вийшов на пенсію протягом останніх трьох років. Підвищення у розмірі 600 грн отримають ті, у кого розрахунковий розмір пенсії становить 7500 грн.

Розмір перерахунку становитиме від 100 до 1500 грн. На 100 грн переважно підвищать мінімальні виплати, тоді як півтори тисячі отримають ті, хто мав високу зарплату.

Розмір надбавки розрахував Мінсоц за формулою: половину інфляції за минулий рік додали до половини середнього за три роки зростання зарплат. За законом уряд мав право підвищити пенсії і значно більше, за формулою рахується всього мінімальний розмір. Однак під час дії воєнного стану також є право взагалі не проводити індексацію. Тож і таке підвищення – вже хороша новина.

Заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак пояснила: раніше (використовуючи дані літа 2023-го) озвучували прогноз індексації пенсії в розмірі 13%. Тоді така оцінка базувалась на прогнозах Мінекономіки щодо темпів зростання зарплат та інфляції. Однак інфляція минулого року була на достатньо високому рівні (5,1%), також за три останні роки незначно зросла і зарплата. Саме тому індексація буде всього на 8%.

У результаті перерахунку підвищувати будуть той розмір пенсії, що розраховано за формулою. Проте встановлення ліміту (найменшого розміру підвищення) в 100 грн доплати можуть отримати ті українці, що мають невеликий розрахунковий розмір виплати.

Середній розмір підвищення, за розрахунками Мінсоцу, становитиме 322 грн. На 200 грн підвищення пенсії отримають ті українці, які зараз мають виплати в розмірі 2500 грн. На 300 грн пенсії підвищать тим, хто зараз отримує виплату за формулою в розмірі 3750 грн. На 400 грн надбавку до пенсії зможуть отримувати ті, кому виплачують 5000 грн. На 500 грн пенсії отримають ті, у кого зараз виплати в розмірі 6250 грн. При цьому велике підвищення пенсій у розмірі 1000 грн доступне тільки для тих, у кого розрахунковий розмір пенсії становить не менш ніж 12 500 грн. А це абсолютна меншість українців на заслуженому відпочинку.


За матеріалами: Новини сьогодні
06-03-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1601

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]