Головна » 2012 » Червень » 25 » Боротьба з дитячою порнографією

Боротьба з дитячою порнографією ФотоДНК допоможе у боротьбі з дитячою порнографією

Інститут судової медицини Нідерландів (NFI) займається випробування нового програмного забезпечення, яке може значно поліпшити існуючі методи боротьби з онлайн-педофілією. З його допомогою можна здійснювати автоматичний пошук у великій базі зображень. Програмне забезпечення розробили 2009 року компанії Microsoft і коледж Дартмута.

Ним вже послуговується служба безкоштовної електронної пошти Hotmail і компанія Facebook. Вони використовують його для порівняльної оцінки фотографій, які завантажуються на цих сайтах з тими фотографіями дітей, які занесені до бази даних Програми ідентифікації малолітніх жертв насильства США. Програмне забезпечення також проходить випробування в Нідерландському Інституті судової медицини (NFI) в Гаазі.

Унікальний підпис

PhotoDNA дозволяє знайти зображення, які схожі між собою за допомогою функцій зміни розміру та кольору, а також розбиваючи зображення за допомогою функції «сітка». «Як і ДНК кожної людини, так і кожна фотографія є унікальна», - розповів в інтерв’ю DW Тон ван Гессель, головний радник з питань безпеки нідерландського філіалу компанії Microsoft. Навіть, якщо зображення, які порівнюють змінювались, то за допомогою математичного методу, який використовується PhotoDNA можна визначити чи це однакові фото, адже вони мають однакові ДНК.

Метод за яким працюють голландські правоохоронці дає можливість зчитувати унікальний алгоритм фотографії, але за цим методом можна перевіряти фото, які не були змінені. Коли фото, яке містить жорстоке поводження з дітьми завантажується, змінюється його розмір або зберігається як файл іншого типу (що часто трапляється з фото, які містять дитячу порнографію), сам алгоритм фотографії також змінюється. Після цього ідентифікувати фото стає набагато важче.

Прискорення процесу

Ті фото, які не вдалося ідентифікувати за допомогою нового програмного забезпечення переглядають слідчі. Але є надія, що PhotoDNA прискорить процес ідентифікації походження фотографії. І якщо це програмне забезпечення використовуватимуть й інші країни, за допомогою PhotoDNA буде легше вийти й на першоджерела, тобто, на педофілів.

Тео Нотен, представник організації з захисту дітей в Нідерландах , каже, що PhotoDNA дозволяє набагато швидше видалити завантажені зображення, які містять зображення жорстокого поводження з дітьми.
"Для жертви, важливо, щоби така фотографія висіла в інтернеті якомога менше, адже чим більше часу зображення перебуває у вільному доступі , тим вищою є ймовірність, що його скопіюють і передадуть далі".

Проте, Нотен зазначає, що ефективність PhotoDNA не буде високою в усіх країнах, оскільки закони щодо дитячої порнографії дуже неоднорідні."Надзвичайно важливо, щоб міжнародне законодавство у цій царині було більш врегульованим. Крім того, спільне використання всіх наявних баз даних на міжнародному рівні має важливе значення для прискорення процесу", сказав Нотен.

Тільки початок

В березні компанія Microsoft заявила, що розробить версію PhotoDNA, яка буде безкоштовною для правоохоронних органів. За словами професора інституту судової медицини Нідерландів (NFI) Ервіна ван Ейка є надія, що всі правоохоронні органи скористаються цією пропозицією. «Якщо ви хочете боротись з насильством над дітьми, то це треба робити на міжнародному рівні». Згодом висновки зроблені за допомогою PhotoDNA можуть використовуватись як докази під час судового процесу. За словами Ервін ван Ейка PhotoDNA це тільки початок.

Інститут судової медицини Нідерландів (NFI) є першим державним органом в світі, який отримав дозвіл на встановлення PhotoDNA на своєму програмному забезпечені. "Частина нашої роботи полягає в створенні нових інструментів з PhotoDNA, щоб полегшити здійснення цифрового аналізу», - каже він.

Наступний крок - розробка програмного забезпечення, яке дозволить працювати з відео. Це буде важче, оскільки відео містить 25 кадрів на секунду.


За матеріалами: Новини сьогодні
25-06-2012
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 12673

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]