Дерев’яну скульптуру, яка символізує символ міста у Тячеві встановили
У Тячеві встановили дерев’яну скульптуру, яка символізує символ міста
Автором дерев’яної скульптури є народний умілець-різьбяр Іван Райчинець. Фігуру орла, під яким вирізьблені назви міста українською та угорською мовами, а також рік заснування міста, майстер вирізав з дерева старої аварійної тополі, зрубаної біля Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського, інформує Tyachiv.com.ua.
Окрім цієї скульптури, різьбяр виготовив ще одну, що ілюструє легенду про походження назви гори Нересен. Як розповідав майстер під час роботи, статуї мали би прикрасити оновлений сквер у місті. Та, вочевидь, у процесі наміри змінилися, і дерев’яного орла 10 вересня встановили ближче до центру і камер відеонагляду – перед будівлею Тячівської міської ради.
Орел – офіційний геральдичний символ Тячева, затверджений Тячівською міською радою 10 лютого 2004 року.
Дослідники зазначають: зображення цього птаха є на найдавнішій міській печатці, датованій 1608 роком. Це так званий польський орел, зображений на гербі Польщі, що пов'язано з тією роллю, яку Тячів відіграв у трансільвансько-польських економічних і політичних зв'язках XVI–XVII століть. Адже протягом тривалого часу східна частина Марамороського комітату, яка межувала з Коломийським повітом Галицької землі, була осередком торговельних відносин Угорщини та Польщі.