Головна » 2023 » Серпень » 25 » До Дня Незалежності Нацбанк випустив нову монету

До Дня Незалежності Нацбанк випустив нову монету

У Національному банку презентували нові пам’ятні монети до 32-ої річниці Незалежності України "Сміливість бути. UA". Вони присвячені звитязі українського народу. Про це інформує пресцентр НБУ.

Як зазначив керівник Нацбанку Андрій Пишний, цього разу монети особливі, адже, як правило, їх присвячують особистостям, подіям чи іншим матеріальним речам. Однак зараз відобразили те, що об’єднує українців та є вартим того, щоб бути закарбованим на монетах.

"Ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу, рису, яка, по суті, стала синонімом слова "українці". Це — сміливість!" — наголосив очільник НБУ.

Монета, виконана зі срібла, на аверсі має стилізовану композицію, що символізує Україну. Образ Батьківщини втілили в символі тризуба, що перебуває "на вістрі" часу, уваги світу та творення нової світової історії.

Примітно, що поверхню частково зробили дзеркальною для того, щоб у відображенні кожен міг побачити своє обличчя та відчути частиною незламної української нації.

"Це відзнака саме вам! Кожному із вас!" — додав Пишний.

На реверсі зобразили композицію, що символізує сміливість та героїчний спротив українського народу. У центрі — зірку, що уособлює нову надію, яка завдяки неймовірній відвазі та рішучості українського народу зруйнувала непорушний ідеологічний (міфічний) "камінь-бетон" непереможності російського війська.

Номінал монет — п'ять і десять гривень.


За матеріалами: Новини сьогодні
25-08-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1421

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]