Головна » 2018 » Липень » 14 » До мінеральних джерел Заньки - цікаве Закарпаття

До мінеральних джерел Заньки - цікаве Закарпаття

Занька — пасажирська залізнична станція Мукачівського напрямку Ужгородської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці. Розташована між зупинкою Яблунів та 1663 км. Для доїзду до залізничної платформи Занька можна скористатися приміськими електропоїздами

В околицях станції Занька знаходиться три мінеральних джерела. Окрім лікувальних властивостей джерел досить цікавим є їхнє історичне минуле. В період правління Австро-Угорщини, тут знаходилися імперські купальні, а спеціальний поїзд із Будапешта привозив сюди на відпочинок угорську знать. Як свідки ближчої історії другоїї світової війни — збереглися об’єкти венгерської оборонної лінії «Арпада»: траншеї, ДЗОТи. Місцевість навколо ст. Занька багата на дари природи: гриби (зібраний урожай, без попередніх консультацій з провідником, готувати і вживати категорично не рекомендовано), лісові ягоди — суницю, малину, ожину.

В річці та струмках водиться голавль (клинь), вусач звичайний (мерена), форель (струг). За умови теплої, сонячної погоди покупатися та позагорати на березі стрімкої гірської річки Вича — одне задоволення. Прекрасний настрій та незабутні враження дасть вам безпосереднє спілкування з природою під час подорожі.

На завершення можете влаштувати пікнік: духмяна картопля, печена в вугіллі, присмачена бринзою та печеним на вогнищі салом. За бажанням, в приготуванні цих карпатських делікатесів можна прийняти найактивнішу участь, тоді під чарчину міцної доброї паленки (а недоброю вона не буває) чи келих витриманого закарпатського вина, все це піде ще з більшим апетитом і більшою… швидкістю. Смачного!


За матеріалами: Новини Закарпаття
23.10.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1246

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]