Головна » 2024 » Квітень » 28 » До початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу Україна готова, - посол ЄС в Україні

До початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу Україна готова, - посол ЄС в Україні

У Європейському союзі заявили про готовність України до переговорів щодо вступу в блок. Їх старт очікується в другій половині червня.

Про це заявила керівниця Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення, посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова в коментарі для ЗМІ.

Вона зауважила, що основним фактором, що впливає на долучення нової країни до Євросоюзу, є одностайність усіх членів блоку.

"Це те, на що я завжди звертаю увагу своїх українських колег, — якими би незначними не здавалися інтереси окремих країн-членів ЄС, вони мають значення", — сказала вона.

Матернова додала: з огляду на це вона сподівається, що "наприкінці червня ми розпочнемо переговори з Україною та Молдовою".

"Політичний сигнал надіслано ще в грудні минулого року. Україна перебуває на правильному шляху, вона готова до переговорів", — заявила посол.

Як відомо, у грудні минулого року лідери країн-членів Європейського союзу на саміті у Брюсселі погодили початок переговорів щодо вступу України до блоку.

Фактично переговори про вступ України до ЄС ще не розпочалися — триває скринінг українського законодавства на відповідність вимогам Євросоюзу, а також триває формування переговорної рамки. До речі, в березні Єврокомісія схвалила переговорну рамку для України щодо вступу до Євросоюзу.

Нагадаємо, наприкінці березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна та Європейський Союз повинні розпочати переговори про вступ нашої країни до політично-економічного блоку до кінця червня 2024 року. Київ зробив усе можливе для реалізації цих часових рамок.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-04-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1493

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]