Головна » 2023 » Червень » 4 » Какао: кому варто уникати його вживання

Какао: кому варто уникати його вживання

Какао — той рідкісний напій, після вживання якого зникає відчуття голоду, він сприяє виробленню гормону щастя. Какао на воді п’ють ті люди, які прагнуть схуднути. Але якщо є проблеми зі здоров’ям, то гарячий напій може мати протипоказання. Експерти розповіли, кому не можна пити какао.

Протипоказання для вживання какао

Якщо какао вживати у міру, то воно позитивно відіб’ється на самопочутті. Якщо випити його вранці, то воно додасть бадьорості, настрій покращиться. Вживання напою на ніч сприятиме більш міцному сну. Оскільки воно впливає на нервову систему і містить безліч мікроелементів, то пити його можна не усім категоріям людей. Дітям до трьох років цей напій протипоказаний. І це ще не повний список.

Надмірне вживання какао може принести шкоду, навіть якщо людина, яка його вживає, абсолютно здорова. Протягом доби можна випивати не більше двох чашок какао, звареного на молоці. Якщо напій просто залити окропом, то він негативно впливатиме на роботу шлунково-кишкового тракту, може навіть викликати алергічну реакцію. Випиваючи забагато какао, людина стає дуже дратівливою, її постійно переслідує почуття тривоги.

Захворювання, за яких пити какао протипоказано

  •     подагра;
  •     ожиріння;
  •     цукровий діабет;
  •     панкреатит;
  •     гастрит;
  •     атеросклероз.

Тим пацієнтам, які скаржаться на проблеми з серцем і нирками, також не варто захоплюватися даними напоєм. Проблеми зі шлунком можуть помітно загостритися, якщо пити какао великими порціями і часто. Існує велика ймовірність спровокувати діарею або викликати закреп. А наявність молока у напої може викликати підвищене газоутворення, що буде супроводжуватися болем у животі. Головне — завжди пам’ятати, що цей напій стимулює вироблення шлункового соку, а цей фактор може негативно відбитися на самопочутті. Під час сильного стресу, за наявності розладів нервової системи какао пити також не рекомендується.

Користь какао для шкіри

Вживання напою сприятливо впливає на стан шкіри. У ньому містяться рослинні феноли, які мають омолоджуючий ефект. Розгладжуються дрібні зморшки. Крім того, у напої міститься меланін, який захищає шкіру від негативного впливу сонячних променів. Завдяки цьому знижується швидкість старішання шкіри, а також ризик розвитку онкологічних захворювань.

Наявність вітаміну К забезпечує швидке загоєння ранок на шкірі, допомагає відновленню тканин. Антиоксиданти, які наявні у складі напою, виводять токсини, завдяки чому шкіра має здоровий зовнішній вигляд.

Користь какао для волосся

Для того, щоб поліпшити стан волосся, рекомендується пити какао. У складі напою міститься нікотинова кислота, яка активізує сплячі волосяні фолікули, стимулюючи ріст волосся. Щоб досягти максимального ефекту, можна робити маски для волосся. Кровообіг у шкірі голови збільшується і поживні речовини до коріння надходять у більшій кількості. Це сприяє поліпшенню росту волосся.

Маска від залисин

  •     Змішайте дві столових ложки порошку зі 100 мл гарячого молока.
  •     Додайте чайну ложку коньяку для того, щоб волосся розгладилося.
  •     Після того, як суміш охолоне, нанесіть її на корені волосся і шкіру голови.
  •     Укутайте плівкою і рушником.
  •     Через 30 хвилин змийте.
  •     Рекомендується застосовувати маску не рідше двох разів на тиждень.

До речі, така маска не підійде білявкам, оскільки може надавати волоссю жовтуватий або коричневий відтінок.

Вибір якісного какао-порошку

У супермаркетах можна виявити два види продукту. Перший потрібно варити, як натуральну каву, другий можна просто залити окропом. Щоб напій позитивно впливав на організм, купуйте нерозчинний порошок. Він має яскраво виражений коричневий колір і шоколадний аромат. Масова частка жиру какао повинна перевищувати 14-16 %. У простроченого продукту може бути неоднорідний колір і слабовиражений запах.


За матеріалами: Новини сьогодні
04-06-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1486

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]