Головна » 2022 » Грудень » 18 » Каже, що вже написав заяву про відставку, Папа Франциск

Каже, що вже написав заяву про відставку, Папа Франциск

Папа Франциск, якому в суботу виповнилось 86 років, після свого обрання в 2013 році підписав заяву про звільнення, яка буде використана, якщо серйозні та постійні проблеми зі здоров’ям унеможливлять виконання його обов’язків. Про це він розповів у недільному інтерв’ю іспанській газеті ABC.

Франциск додав, що передав листа тодішньому держсекретарю Ватикану кардиналу Тарчізіо Бертоне, який залишався на посаді з часів попереднього папства Бенедикта XVI близько шести місяців після обрання Франциска 13 березня 2013 року.

"Ця заява є. Я не знаю, кому кардинал Бертоне, можливо, передав її, однак я віддав папери саме йому, коли він був держсекретарем", — сказав Франциск, додавши, що він вперше говорить про це публічно.

"Зараз хтось піде просити це у Бертоне: «Дайте мені папірець!» (сміється). Ймовірно, він передав його кардиналу П’єтро Пароліну, новому держсекретареві", — додав він. 

Він припустив, що Папа Павло VI (1963-1978) і Папа Пій XII (1939-1958) підписували подібні заяви про відставку, однак обидва вони померли під час перебування на посаді.

Нагадаємо: понтифік неодноразово заявляв, що піде у відставку у разі, якщо здоров’я завадить йому керувати Римо-католицькою церквою, яка налічує 1,3 мільярда членів. Попередній очільник Ватикану, Бенедикт XVI, пішов у відставку в 2013 році. Це була перша відставка папи за шість століть.


За матеріалами: Новини сьогодні
18-12-2022
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1365

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]