Головна » 2024 » Січень » 22 » Ховраха, який жив у льодовиковий період, знайшли учені

Ховраха, який жив у льодовиковий період, знайшли учені

Про свою незвичайну знахідку розповіли канадські палеонтологи. У Юконі (Канада) знайшли муміфікованого ховраха, якому імовірно 30 тисяч років. Передбачається, що помер він під час своєї зимової сплячки. Від сучасних родичів гризун майже нічим не відрізняється. Про це повідомляє CBC.

Мумія ховраха була знайдена ще пару років тому, але про неї нічого не говорили. Тіло тварини згорнуто в клубок, це говорить, що під час своєї загибелі гризун, швидше за все, спав. Необхідно спочатку провести всілякі аналізи останків, стабілізувати їх, щоб ті не розкладалися, провести докладний опис. Тільки потім можна заявляти про знахідку. Так зробили і канадські палеонтологи. Зараз його останки готують до передачі в інтерпретаційний центр.

Стародавня тварина дуже схожа на своїх сучасних родичів: шерсть, розміри, форма голови, маленькі лапки, хвостик і вушка. Останки стародавнього гризуна прекрасно збереглися завдяки холодному клімату, в якому він пролежав десятки тисяч років. Навіть його скелет залишився в первісному вигляді, що дуже добре видно на МРТ.

Між іншим, такі арктичні ховрахи досі проживають в Юконі. Свої гнізда вони вибудовують під землею. Влітку активні, а взимку впадають в сплячку. Місцеві жителі регулярно наштовхуються на них і вже звикли до такого цікавого сусідства. Ці мирні тварини харчуються зернами, горіхами та насінням.

Арктичний ховрах або як його ще сьогодні називають “євражка” відноситься до білячих. Відомо, що він проживає переважно в тундрі, на альпійських луках або в долинах річок. Також в останні роки вони все частіше підселяються до людських поселень. Можливо це пов’язано з тим, що біля поряд із людиною легше знайти собі їжу.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-01-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1548

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]