Головна » 2023 » Серпень » 4 » Китай тримає інтригу - переговори про мир в Україні у Саудівській Аравії

Китай тримає інтригу - переговори про мир в Україні у Саудівській Аравії

На цей час невідомо, чи схвалить Пекін формулу миру України.

Якщо Китай схвалить формулу миру України на майбутніх переговорах у Саудівській Аравії, це стане найбільшим дипломатичним призом цієї зустрічі, пише Reuters.

Як відомо, Пекін підтримує тісні економічні та дипломатичні відносини з росією і досі відкидав міжнародні заклики засудити вторгнення рф в Україну.

Варто відзначити, що Китай був запрошений на попередній раунд переговорів у Копенгагені в кінці червня, але не був присутній.

 "Цього разу ми повторили нашу роботу з Пекіном... і у нас є певні позитивні сигнали", - зазначив представник уряду Німеччини.

Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло прямо на питання, чи візьме Пекін участь у зустрічі.

"Китай готовий працювати разом з міжнародним спів-товариством, щоб продовжувати грати конструктивну роль у врегулюванні ситуації", - сказали у міністерстві.

Однак пізніше стало відомо, що нібито представляти Пекін буде спецпредставник у справах Євразії Лі Хуей.

Нагадаємо, в Офісі президента розповіли, що участь у переговорах про мир в Україні, які відбудуться найближчими днями у Саудівській Аравії, планують взяти понад 40 країн.

"Це поки не саміт, а зустріч на рівні радників з безпеки і відповідних зовнішньополітичних радників або політичних директорів відповідних МЗС. Це друга подібна зустріч. Перша відбулася в Копенгагені 24 червня. Тоді взяли участь рівно п'ятнадцять країн", - зазначив заступник керівника офісу президента Ігор Жовква.

За його словами, поки підтвердження від деяких країн все ще надходять, тому точну їхню кількість зараз назвати неможливо.


За матеріалами: Новини сьогодні
04-08-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1418

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]