Головна » 2017 » Вересень » 7 » Клімкін - "Ми не можемо дозволити, щоб хтось не розмовляв українською. Навіть на Закарпатті"

Клімкін - "Ми не можемо дозволити, щоб хтось не розмовляв українською. Навіть на Закарпатті"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін дав інтерв'ю для угорської газети "Мадяр Немзет". В ньому зокрема йдеться й про Закарпаття та угорську громаду.

"Я навіть не розумію звідки походить думка, що ми хочемо обмежити використання мов національних меншин?! На розгляді парламенту знаходиться такий законопроект, який навпаки посилює права національних меншин. Однак, ми не можемо дозволити, щоб хтось не розмовляв українською мовою. Навіть на Закарпатті.

Ми хочемо не зменшити використання мов національних меншин та освіту мовами нацменшин, а посилити українську, що значно розширить кар'єрні можливості представників нацменшин. У такій ситуації молодь матиме можливість отримати освіту і у Києві, і у Будапешті. Дивіться, без угорців уявити Закарпаття неможливо. Національні меншини тільки збагачують і роблять більш різнобарвною нашу країну", – зазначив Клімкін.

На думку міністра, угорцям Закарпаття не слід лякатися й українських націоналістів.

"Що стосується радикалів, то це явище не є невідомим і в Угорщині, однак повсюди це незначні групи суспільства. По своїй суті вони не становлять загрози, однак, якщо зовнішні сили це використовують, провокують, як це робить Росія, тоді вже так. Тут ще хочу підкреслити й те, що вважаю дуже важливим, щоб кожний громадянин України володів державною мовою, – якщо це радикалізм, то і я радикал", – зазначив Клімкін.

Нагадаємо, уряд Угорщини висловив рішучий протест проти Закону про освіту. "Поверненням часів Сталіна" назвала закон про освіту ректор угорського вишу на Закарпатті.


За матеріалами: Новини Закарпаття
22.02.2020
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1330

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]