Головна » 2024 » Квітень » 24 » Магнітному полю Землі загрожує космічне сміття

Магнітному полю Землі загрожує космічне сміття

Космос стає все більш захаращеним не лише активними космічними апаратами, але й уламками віджитих місій. Популярні компанії, такі як SpaceX, змагаються за лідерство на ринку супутникового інтернету, але це призводить до збільшення кількості космічного сміття, яке становить загрозу для безпеки у космосі. Тепер експерти попереджають про можливі наслідки для магнітного поля Землі.

Доктор Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики підкреслює те, що компанії стрімко розгортають супутникові констеляції, передбачаючи, що кількість супутників може збільшитися до 100 000 протягом наступного десятиліття.

Швидке розширення цих великих зграй супутників може забруднити плазмове середовище Землі небезпечним космічним сміттям і загрожувати стійкому балансу магнітосфери.

Попадання металевих уламків від непрацюючих ракет може порушити іоносферу та магнітосферу. Обидві ці системи відіграють важливу роль у захисті атмосфери та підтримці життя на Землі. Ці динамічні шари верхньої атмосфери Землі взаємодіють з сонячним вітром і космічним випромінюванням і створюють щит від шкідливих частинок і радіації з космосу.

Згідно з поточними оцінками, ця загроза може бути порівняна з щорічним викидом металевого попелу на висоті декількох Ейфелевих веж. Цей приплив також може призвести до виснаження озонового шару і атмосферної ерозії.

Іоносфера, розташована на висоті від 48 до 965 кілометрів над поверхнею Землі, це область атмосфери, де атоми та молекули іонізуються під впливом сонячного випромінювання. Цей процес утворює шар заряджених частинок, який відбиває радіохвилі та забезпечує довгодіючий зв’язок за допомогою радіосигналів.

Іоносфера відіграє важливу роль у захисті життя на Землі, поглинаючи шкідливе ультрафіолетове випромінювання від Сонця, яке може призвести до раку шкіри та інших проблем зі здоров’ям, якщо досягне поверхні у великих кількостях.

Відсутність комплексних досліджень впливу космічного сміття на магнітосферу викликає обурення.


За матеріалами: Новини сьогодні
24-04-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1529

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]