Головна » 2021 » Червень » 22 » Масове нашестя мишей відбувається в Австралії

Масове нашестя мишей відбувається в Австралії

австралія

В Австралії відбувається масове нашестя мишей. Мільйони гризунів становлять загрозу для фермерів, оскільки спустошують усі запаси врожаю. Однак екологи просять людей добре подумати, перш ніж використовувати отруту для боротьби з ними.

Нашестя мишей фіксують на території штатів Новий Південний Уельс, Квінсленд та Вікторія. Його вже назвали "мишачою чумою" та "мишачим дощем": гризуни оселяються біля ферм, прогризають пластикові мішки з урожаєм, спустошуючи запаси на території країни.

Міністр сільського господарства Австралії Адам Маршал уже заявив: якщо не позбутися значної частини мишей, регіонам загрожує економічна та соціальна криза.

Фермери у штаті Новий Південний Уельс, який постраждав найбільше, попередили, що гризуни можуть призвести до понад 700 мільйонів доларів збитків через втрачений врожай і витрати на приманки та пастки для мишей.

Окрім того, тварини прогризають електрокабелі побутової техніки, забруднюють запаси води та кусають людей.

Миші розплодилися через сприятливі погодні умови: сильні дощі за останні кілька місяців полегшили найсильнішу посуху в країні, а сира погода допомогла отримати найбільший в історії урожай зернових в Австралії.

Їжі було достатньо, тож біля ферм розплодилися мільйони мишей. Намагаючись боротися з нашестям, державні органи дозволили фермерам використовувати отруту бромадіолон проти мишей, а також вирішили виділити 50 мільйонів доларів на програму з розробки технології «генного біоконтролю» для стерилізації мишей.

Однак проти таких заходів виступають екологи. Орган охорони навколишнього середовища Нового Південного Уельсу (EPA) звернувся з проханням до місцевих жителів добре подумати, перш ніж використовувати отруту проти гризунів, а також дотримуватись інструкцій на етикетці та не змішувати пестициди.

Так, на тлі боротьби з гризунами в Австралії знайшли десятки мертвих птахів, які, ймовірно, отруїлися пестицидами.

Келлі Лейсі, волонтерка Служби інформації, порятунку та освіти дикої природи NSW (WIRES), розповіла, що знайшла приблизно 100 мертвих какаду в парку.

У EPA зазначили, що експертиза підтвердила отруєння пестицидами в деяких мертвих птахів. Там рекомендували не торкатися хворих або мертвих диких тварин і телефонувати на цілодобову гарячу лінію, якщо хтось знайде понад п'ять загиблих особин одного виду.


За матеріалами: Новини сьогодні
22.06.2021
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1353

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]