Головна » 2023 » Січень » 27 » Може запрацювати вже влітку міжнародний трибунал для росії - Нуланд

Може запрацювати вже влітку міжнародний трибунал для росії - Нуланд

Міжнародний трибунал, чи його аналог, для притягнення росії до відповідальності за скоєні в Україні воєнні злочини, може почати свою роботу влітку 2023 року. США працюють над цим питанням спільно з країнами G7 та Україною.

Про це заявила заступниця державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, передає Голос Америки.

За її словами, США працюють над цим питанням спільно з країнами G7 та Україною, розглядаються різні моделі механізму.

«Я хотіла б, щоб ми дійшли висновку до річниці (вторгнення, — ред) — приблизно в лютому, але це може зайняти ще кілька місяців. Але до літа я б хотіла, щоб цей механізм з’явився», — сказала вона.

26 січня у Празі пройшло засідання Основної групи зі створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України. У ньому взяли участь представники 20 країн.

19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснював, що спеціальний трибунал є фактично єдиною можливістю притягнути до відповідальності найвище політичне і військове керівництво росії саме за злочин агресії проти України.


За матеріалами: Новини сьогодні
27-01-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1182

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]